вівторок, 29 березня 2011 р.

Ініціюючі мантри в кундаліні йозі - або для чого і як ми відкриваємо простір

   Дуже часто можна почути від не особливо обізнаних людей: 
- Ти займаєшся кундаліні йогою?? Це ж так небезпечно!
Більшість із них щось десь чули-читали і не маючи свого досвіду бентежать інших. 
   Однак, суть у цьому є, і вона в такому: кундаліні це дуже потужна енергія, а все потужне потребує  обережного ставлення. Одним із таких захисних механізмів - є ініціюючі мантри, якими ми відкриваємо простір класу, або ж коли займаємося йогою дома. Майстер кундаліні йоги, Йогі Бхаджан говорив, що займатися кундаліні йогою без цього, те само що "їхати в машині, в якій до бензобака не прикріплена труба, - ця мантра для того, щоб ваша енергія була зізвучна із енергією Всесвіту". 
Перша мантра - Аді мантра - Он(г) Намо Гуру Дев Намо.
Довільний переклад такий - я преклоняюся перед вищим я, учителем, вона відкриває захисний канал енергії для кундаліні йоги. Ось, що про це говорить Гуру Сінг, вчитель кундаліні йоги із більш, ніж 35 річним досвідом:
Друга мантра - Ад Гуре Наме Джугад Гуре Наме Сат Гуре Наме Сірі Гуру Деве Наме - слугує ніби щитом захисту навколо нашого електро-магнітного поля, - довільний переклад такий - я вклоняюся великому Гуру, віковій мудрості, істинній мудрості, величі невидимій мудрості. 
В кінці ми співаємо мантру: Сат Нам - істина є ім'я. 
А ось чудовий приклад божественного блюзу зі словами Аді мантри: 




неділя, 27 березня 2011 р.

Дещо про бхакті

Духовна відданість - це стріла, що переносить краплю в океан,
після того, як крапля усвідомить цей океан всередині себе самої.
(Ліла)
   Бхакті - це шлях духовної відданості. На певному рівні її сповідують адепти різних релігій, духовних шкіл. Однак і люди, що не поза певними традиціями та школами, що бачать суть в Любові і живуть за її принципами, і ті хіпівські нащадки, що закликають: "Peace and love " та " "Make love not war ". Навіть юна Асоль, що прокидаючись казала Богові з любов'ю свою нехитру мантру  "Доброго ранку, Боже!" - теж була бхакті йогом. Адже йог - це той, хто єднає 
свою Душу із Джерелом.
   Вважається, що шляхом знань, навіть істинних, неможливо сягнути Космічної Свідомості. Знання робить людину мудрецем, бхакті - в божественне дитя на колінах світової Матері під опікливим поглядом Батька.  

четвер, 24 березня 2011 р.

Холі – кольоровий фестиваль Весни в Індії




Як зустрічають весну в Індії.
Холі – свято першого повного місяця березня. Це божевільно веселий фестиваль фарб. Раніше його називали Холіка за іменем демониці, яка уособлювала зиму. Саме ж свято, це як веселе жертвопринесення Камадеві – індуїстському прототипу Купідона; також як закликання Весни, гарного врожаю і всього позитиву, який тільки може прийти в життя.
В дні фестивалю немає ні бідних, ні багатих, ні старих, ні молодих, ні сикхів, ні мусульман з індуїстами та християнами – суцільна маса посмішок, щасливих лиць, тіл обмазаних кольоровими порошками та облитих фарбованою водою.
У кожному місті є своя традиція, але всі вони зводяться до одного – веселого розфарбовування простору. Ці чарівні кольорові порошки зроблені із трав та спецій, це своєрідна профілактика від інфекційних захворювань, як кажуть аюрведисти. Також люди смакують якийсь особливий напій тандай, як стверджують очевидці, із незначною долею марихуани. Можливо ще й тому на фестивалі аж так весело. У будь-якому разі, на такий мега-екстаз, кожному потрібно обовязково подивитися вживу! (збираймося наступного року!;)
А до чого нам кундаліні йогам це індійське свято? – спитаєте ви. - Може й ні до чого, - скажу вам я, - але воно таке пістряве, веселе і життєрадісне, що чому б нам не насолодитися разом з індійцями соковитим кольором та Весною).
















середа, 23 березня 2011 р.

Почни понеділок із активної йоги!




Декому понеділок видається тяжким випробуванням – для них, та решти інших створений понеділковий ранковий йога клас «Зарядись йогою на тиждень!»
На цих класах ми використовуватимемо техніки кундаліні йоги, що приводять наші тонкі та фізичне тіла в баланс, розподіляють енергію тілом та пробуджують нашу творчу активність.
Заняття триває 1 годину (з 11.00 до 12.00).

Тиждень буде таким, як ми його розпочнемо!
Вартість заняття 50 гривень, за абонементом 40 гривень.
Адреса: вул.. Льва Толстого 23, 4-й поверх, студія Богиня (код 56)
Сезон йога-активності розпочинається з 28 березня.

Насіння льону - збагачення весняного раціону


У продовження кулінарної теми – насіння льону. Так, його теж можна пророщувати, як і боби, злаки, та решту насіння. Я особисто, останнім часом присипаю ним все, що їм – навіть сніданковий банан – чому б і ні, якщо це смакує і дає відчуття благодаті, ситості і комфорту.
Експерти взагалі співають оди льону – типу це ледь не панацея від більшості хвороб, а надто прекрасна профілактика. У моїй пачці з насінням льону був довгий вкладиш його характеристик. Їси, читаєш і думаєш – який же я молодець, що так божественно харчуюся!

І вам того ж бажаю!) 


Користь росточків





Весна чемно постукалася і прийшла до нас через календар на стіні, тепліші довші дні і передчуття нового життя. Однак більшість нас радіє цьому черговому відродженню природи якось крізь млявий авітамінозний настрій. Фрукти-овочі вже не ті, зелень ще не та, решта раціону безнадійно приїлася. Ну і на питання «что дєлать?!» прийшла дуже проста і корисна відповідь – їсти ростки.
Ростки злаків я вже давно використовувала, навіть якийсь час пила сік із ростків пшениці (прекрасна річ!). Однак одкровенням цього сезону, особисто для мене, стали бобові ростки, а саме машові. Гадаю, багато хто знайомий із ними за китайською та японською кухнею, у нас їх ще називають соєвими ростками або мунгдаловими.
Виглядають ці бобові так, як на картинці вгорі, а пророслі, - зліва. Мій досвід співпраці із ними такий – заливаю їх на ніч або на день водою, потім зливаю, промиваю і залишаю із напівприкритою кришкою проростати. Вони дуже швидко прокльовуються і випускають дивовижні соковиті білі росточки. Коли ви їх їсте, то буквально відчуваєте, що означає їжа збагачена праною!! Однак, щоб не було дуже сумно їх просто так собі їсти, то додаю останнім штрихом до рисово-овочевих страв, салатів, або посипаю ними сир, і маю чудовий енергетичний бутер, або заливаю якоюсь закваскою і виходить смачний коктейль.
Експерти кажуть, що в цьому продукті міститься багато естрогену, білків, кальцію, фосфору ну і ще всіляких елементів. Головне ж, що після такої їжі настає благодатно-активний стан, - хочеться ще більше жити-творити і ділитися.
Також можна пророщувати інші бобові і майже всі види насіння – користь від цього теж немала.
Купити придатний до пророщування маш можна або в узбеків на базарі або в еко-магазинах (я свій брала в Хлібі на Нивках – майже реклама;).

Смачного і корисного вам обіду! 

пʼятниця, 18 березня 2011 р.

Всесвітня медитація зцілення за Японію - сили та любові твоєї молитви потребують!

    Вся світова громада співчуває постраждалим від стихії японцям. Цей рік і не обіцяв бути легким. Тому ми маємо максимально згуртуватися і проявляти більше уваги, любові і співчуття один до одного. 
   Практикуючі кундаліні йогу всього світу об'єднуються задля медитації зцілення для японського народу. Ви також можете стати причетним до цього духовного благодійництва. Найсильніше, що є в нас - це сила щирої молитви. 
   Мантра Ра Ма Да Са - це одна із найсильніших вібрацій зцілення, що діє на ментальному, духовному, емоційному і фізичному планах. Її нам дав наш вчитель, майстер кундаліні йоги Йогі Бхаджан. Нею ми можемо зцілювати себе та інших. 
   Всі охочі можуть практикувати цю медитацію дома або у колі групової енергії. 23 березня о 18.40 ми збираємося у просторі клубу Богиня (вул. Льва Толстого 23, код: 65, 4-й поверх) щоб послати енергію любові та зцілення тим, хто її так потребує.
   Тепер про саму мантру:
Ра - енергія вогню, сонця, батьківський принцип, життєдальна сила.
Ма - енегрія води, місяць, материнський принцип.
Да - енергія землі, сила дії.
Са - енергія повітря, безособові якості.
Коли звук переходить на зовнішній план, з'являється Ааа, і це символізує початок всього.
   Перша частина мантри підіймає нас до неба, друга починається із повтору звуку Са, як точки відліку, ми направляємо дух, енергію вищих світів, у причинний світ для цілительства. 
Се - абсолютний досвід Нескінченності.
Со - наш особистий сенс, ідентифікація.
Хан(г) - Нескінченність, вібрація і реальність.
   Піднятися із Землі на Небо, а потім із іншого боку спуститися на Землю, об'єднавши все воєдино. 
  Регулярна практика цієї медитації - чудова профілактика нашого фізичного та ментального здоров'я, а також тих людей, на кого ми направляємо її цілющу силу.
  Нагадаю, цієї середи на 18.40 у просторі клубу Богиня (вул. Льва Толстого 23, код: 65, 4-й поверх) ми збираємося щоб послати постраждалим в Японії, енергію любові і зцілення. 
Тривалість медитації - 11 хвилин.
Вхід на медитацію вільний.
Після практики, на 19.00 планове заняття групи кундаліні йоги, 
тема 7-ме тонке тіло, аура, охочі можуть залишитися.

четвер, 17 березня 2011 р.

Сат Нам


Сат Нам – що це? - може подумати новачок на класі з кундаліні йоги. Йому, звісно, розкажуть, що це бідж мантра (тобто, мантра-насіння, першоджерельна) і у вільному перекладі звучить, як Істина є Ім’я. Нею, власне, і закривають простір класу.
Крім цього, більш заглиблений студент може помітити, що кундалінщики так вітаються, прощаються і взагалі висловлюють різні емоційні реакції й дії цією словосполукою.
-  Ну і чому так? – можна себе\когось запитати.
Власне про це мова далі.
Сат Нам – це слова із Мул Мантри, з якої починається духовна поема Гуру Нанака Джап Джи. Початок такий:
Е(і)к Он(г) Каар
Сат Нам
Що означає – Єдин Творець Істина Його Ім’я.
-   І що це нам дає? – можете поцікавитися, і я у відповідь продовжу свою думку.
Коли Йогі Бхаджан приїхав до Америки в кінці 60-х, його першими учнями були хіпі. Ідентифікація у них була непевна, і він, як справжній майстер, дав їм не тільки вчення, а й стиль життя. З того часу «Сат Нам» стали використовувати як привітання –    я радію і приклоняюся перед Богом-Істинною в тобі, і у відповідь – ті ж само слова. Хіба не чудово?!
Один чоловік казав, що ця проста мантра, завжди якорить його. Тільки-но він забув хто він і чому тут – Сат Нам рятівником летить крізь простори Всесвіту до його голови і ніжно зпурхує із його вуст людям у вуха – благодатно і збалансовано стає. Ви самі спробуйте попромовляти – це нектарні дорогоцінні карамельки, що перекочуються вашим язиком та губами. Проста хімія божественного.
Сат Нам!)

Досвід практикуючих



   










Каріна Бобровська,

соціальний психолог, співачка,
практикує кундаліні йогу



Практика повторення шабта СоПуркх.
В своєму житті, я мала досвід повторення практики СоПуркх. Даний свячений текст було створено Гуру Рамдасом. Відверто кажучи, я до кінця навіть не уявляла, якою силою наділяє дана практика. Я читала шабд для двох чоловіків. Один із них був мій тато.
Я помічала як наші відносини з татом стають більш міцнішими, прозорішими і сповненими довіри. Разом з тим, поведінка чоловіка для якого я читала шабд дуже змінилась. На місце сумнівів у собі прийшла впевненість і віра в свої сили,  його відношення до інших змінилось, вона виражала вдячність.
В свою чергу я виражаю  вдячність Фатепал Каур, яка поділилась зі мною даною практикою, а також Гуру Рамдасу, завдяки якому вона була створена!
Сат Нам 

понеділок, 14 березня 2011 р.

Етапи на шляху духовної мудрості

Ви відчуваєте тиск цього світу    і починаєте прагнути духовного.
(с) Йогі Бхаджан

   
   У духовного розвитку є своя еволюція. Почавши медитувати у нас не виростають одразу крила, і небесні ангели не співають нам божественних пісень (а навіть коли і співають, переконайтеся, що все з вами добре, оскільки кожна подорож має свою ціль, навіть і духовна, тож милі визначні місця не мають нас затягнути своєю оманливою красою).
   Сарам Пад - це час, коли ми свідомо знайомимося зі своїм Я, ми натхненні і щасливі. Біль вже не така відчутна, адже ми окрилені вдячністю за дар від вчителя - свій шлях. Це називають "медовим місяцем" на шляху духовного розвитку.
   Карам Пад - це етап роботи над собою, дхарма. Ми починаємо працювати над своїм ростом.
   Шакті Пад (в інших традиціях цим терміном називають ініціацію учня, однак в кундаліні йозі існує самоініціація, і даний термін має відмінне значення). Один із найважчих етапів - екватор і надлом. Саме тут перевіряється наша якість, калібр. Постає вибір - залишитися підмайстром, стати майстром чи кинути дану практику. Також на цьому етапі можна впасти в ілюзію своїх духовних досягнень (що часто називають духовним его). Ще тут можна роздвоїтися сумнівами в собі.  Від цього зарадить тільки смирення й молитва - два потужні інструменти цього періоду. Чому так болісно переживається, - це болі его, оскільки через служіння та молитву ми ставимо себе в рівень "нижче трави, тихше води", а значить позбавляємося від его. Той, хто встояв стає міцною крицею.
   Сахаджа Пад - тут все стає на свої місця - легкість та рівновага стають постійними супутниками практикуючого. Ми приймаємо рішення - вони втілюються у життя. Ми резонуємо зі своїм призначенням, відчуваємо кожну мить і даємо їй пройти і проявитися. Запускаємо в дію технологію процвітання і насолоджуємося грою життя, спостерігаючи роботу Гуру в русі свідомості.
   Сат Пад - ми перебуваємо у гармонії з Всесвітом, живемо в покої милості і щастя, служимо Божественній Волі. 
   

Сикхи, садху і сиддхи – об чьом єто, або короткий словничок езотеричних термінів




Часто ті, хто ходять на класи із кундаліні йоги щось чують про індійських сикхів, також краєм вуха десь їм могло почутися про божественні сиддхи, і, хто можливо ще й якось десь розповідав про неймовірних садху. Щоб ці три поняття не злиплися, як макарони, в одну гливку масу, розділимо їх по принципу хорошого комплексного обіду.  
Перше: сикхи. Сикх – це учень. По великому рахунку, того, хто чогось прагне навчитися, можна назвати сикхом. А якщо конкретніше, то це той, хто сповідує сикхську дхарму, сикхізм. Частіше за все вони ходять із тюрбанами, дотримуються правила 5 К (носять довге волосся і ніколи не голяться, мають кинджал, залізний браслет, носять спеціальні штани та гребінь – назва кожного предмету починається з к). Однак, це тільки зовнішні ознаки. Внутрішні засади такі – вони вірять у єдиного Бога, що проявлений у двох аспектах, як Абсолют та індивідуальна Душа. Вони вірять, що духовне визволення може досягатися угамуванням хибного его – через повторення священного імені, служіння, сердечний піснеспів та служіння. Чому на класах ви могли так часто чути про сикхів? Тому що Йогі Бхаджан, майстер кундаліні йоги був сикхом, і весь дух практики пронизаний блаженним нектаром цього шляху.
Друге: садху (перекладається як благочестивий). Частіше за все це або монахи, аскети або йогіни, що більш не прагнуть до чуттєвих насолод, матеріального збагачення і навіть до дхарми (обовязку, шляху). Їхня ціль – це досягнути звільнення. Вони мають доволі екзотичний, навіть для Індії, вигляд – надзвичайно худі, мінімум одягу, інколи голі, а якщо присутній, то охристих тонів (колір зречення). Часто натирають тіло золою, відпускають довге волосся і максимально хочуть бути подібними до Шиви, як його описують у Ведах. Живуть вони як відлюдники, в ашрамах, храмах або в печерах, інші ж, навпаки, постійно подорожують по святим місцям.
Раз на три роки у різних містах проводиться фестиваль Кумбха-мела, на який спускаються із лісів, гір, печер та хиж садху а також десятки мільйонів паломників – це наймасовіший фест нашої планети!
Живуть садху з подаянь. Однак, останнім часом багато жебраків стало приміряти імідж садху і через це ставлення до них дещо змінилося. Єдине, що поєднує садху із сикхами – людські тіла, довге волосся і прагнення до Істинного. Однак, відверто кажучи, сикхи не схвалюють такий спосіб життя та зовнішній вигляд. Можна сказати, що йдуть вони геть різними дорогами, але все туди ж.
Третє: сиддхи. Це над можливості і здатність творити чудеса по міркам нашого матеріального світу, також так називають великих йогінів. Серед сиддхів можна виокремити яснобачення, телепатію, левітацію, досконалу інтуїцію, телепортацію, бачення аури, затримку дихання та биття серця на тривалий час, лікування, матеріалізацію предметів, здатність знаходитися одночасно у кількох місцях... Частіше за все ці здатності з’являються із глибокою практикою йоги (однак не є самоціллю, деякі практикуючі навіть просять щоб їх не посилали, оскільки такі можливості, як спокуса, можуть відвести від шляху до Істинного.
Отож, сподіваюся, щось розтлумачилося:)







середа, 9 березня 2011 р.

Зустрічаємо Весну із шабадом Бханд Джамміе - мантрою, що утверджує жіночу творчу силу і благодать

Жінка - божа благодать.
(с) Йогі Бхаджан


   8 березня - це масове словесне возвеличення жінки. Декого від цього пафосу нудить, хтось терпляче слухає, але однозначно всім жінкам хочеться пізнати Істину Жіночності, - чому ми саме в цьому тілі й які саме задачі і цілі на це жіноче втілення. 
   Відповіді можуть приходити різними шляхами - одини із них - це практика читання шабаду Гуру Нанака Бханд Джамміе - мантра для утвердження жіночої творчої сили і благодаті. Він наповнює жінку і її простір почуттям благородства, достоїнства і гармонії, зцілює стосунки між чоловіком та жінкою.
   Якщо його читає сама жінка, то вона наповнюється спокійною впевненістю, умиротворенням і внутрішнім світлом, котрим вона ділиться із оточенням. Вона починає краще відчувати свій центр і одну хвилю із Єдиним, також її баланс менше можуть порушити зовнішні події, вона стає центрованішою.
   Якщо шабад читає чоловік для жінки в своєму житті, це робить їхні стосунки гармонійними, підтримує і укріплює жінку. 
11 повторень в день протягом 40 днів - і переконайтеся самі в результатах.
   Робити це слід щиро і безкорисно. 
Транслітеризацію і текст шабаду можна знайти тут: http://www.yogateachers.ru/
Або завантажити собі тут у вигляді листівки.