Особисто я щаслива, що відкрила для себе цей метод роботи над собою. Звісно, треба робити зусилля над собою, та це тренує силу волі. Поступово відкриваються все нові і нові особливості поведінки та ментальних звичок, які б хотілось відкорегувати. Тобто робота є до кінця життя, це як мінімум:-) Та вже зараз проявляється результат - ти стаєш більш істинний, яким тебе було задумано на початку, починаєш розуміти свої справжні задачі і цілі та з більшою ефективністю йти до них!
Дякую за таку можливість своєму інструктору, вона володіє талантом передавати такі глибокі з нання з легкістю та серйозністю водночас! Цей дар є не в усіх викладачів. Це перевірено!
четвер, 29 квітня 2010 р.
Йогі чай
Частіше за все, йоги, що харчуються за аюрведою ігнорують чаї. Однак сьогодні рецепт особливий, так званого нечайного чаю (оскільки чомусь в нас така традиція всі гарячі напої крім кави називати чаями, хоча рослини чай там може і не бути).
Йогі чай дуже приємний на смак, він укріплює здоров’я, балансує нервову систему, очищує кров, позитивно впливає на травлення, посилює потенцію у чоловіків, а жінкам надає енергію тіла.
Готується цей цілющий напій таким чином:
Залити 3-4 л окропу спеції, кип’ятити суміш на маленькому вогнику 20-30 хвилин поки вода не набуде золото-коричневого кольору. Остудити і процідити. За бажанням можна додати соєвого або звичайного молока (тоді з молоком напій слід довести до точки кипіння). Підсолодіть за смаком.
Такий чай можна зберігати в холодильнику і пити, як холодний, а можна грітися ним мерзлими буднями.
Які спеції потрібні:
- 15 гвоздик
- 20 зелених стручків кардамону
- 20 горошин чорного перцю
- 3 шматочки кориці
- 8 шматочків кореня імбиру
- пів чайної ложки будь-якого чорного чаю (за бажанням)
- 3 чашки молока (за бажанням).
Якщо ви підсолоджуєте медом, то краще це зробити, коли напій майже охолоне, пам’ятайте, що мед, розчинений у гарячому напої може зашкодити.
Такий чай може стати чудовим замінником кави або й інших допінгів для активізації.
Йогі Бхаджан сам вчив своїх студентів цих рецептів, і згодом вони створили компанію Yogi tea. На сьогодні це один із найуспішніших проектів здорового харчування в Америці. Також такі чаї продають в Європі і Росії та інколи завозять і до нас.
Однак ви маєте чудовий рецепт, і, сподіваюся, натхнення приготувати такий божественний напій для себе і своїх близьких.
Смачного!:)
вівторок, 27 квітня 2010 р.
Зустрічаємо весну, танцюючи бангару!
Бангара – це такий традиційний пенджабський танок. Чим він може зацікавити йогів? По-перше, його елементи використовує кундаліні йога, так як її витоки йдуть із сікхізму, по-друге, цей танок має позитивний цілющий вплив на наші тонкі тіла: укріплює ауру, підсилює сяюче тіло.
Традиційно, за допомогою рухів бангари, люди на півночі Інді, виражали свою радість приходу весни, тріумфу життя, силі плодючості і всього репродуктивного, молодого і прекрасного.
Раніше бангару, як і танго, танцювали лише чоловіки. Це не від чоловічого шовінізму. Танцюючи цей танок, воїни билися на мечах (цю техніку називають гатка – вид спеціальної боротьби). Однак сьогодні дівчата та жінки теж можуть плигати і радіти під запальні індійські мотиви.
Бангара працює із двома півкулями головного мозку, координуючи їхню роботу, оскільки кожен крок виконується синхронно із обох боків.
Тут можна побачити жартівливий мультфільм, як навчитися майстерності бангара:
А тат можна побачити, як бангару танцюють гарячі пенджабці на гучних подіях:
Сат Атма Сінг – визнаний танцівник і тренер цього танцю. Він інструктор з кундаліні йоги і їздить світом із своїми семінарами, на яких вчить всіх охочих цього танку:
А це він же запалює на Ібіці:
А тут для іспаномовних трішки історії із вуст Сат Атма Сінга – зрозуміти можна:)
Марина Куценко
четвер, 22 квітня 2010 р.
Золоте молоко
Якщо вашим колінам тяжко доводиться, сидячи довго в медитативних позах, то можна
cуттєво їм допомогти. Золоте молоко – давній рецепт, дуже популярний серед кундаліні йогів. Йогі Бхаджан навчив цьому рецепту своїх учнів, а ті своїх, а від них і ми дізнаємося про цей цікавий і корисний напій.
Беремо 1/8 чайної ложки куркуми, залити ¼ чашкою води, кип’ятити біля 8 хвилин, довести до стану пасти.
В інший посуд залийте 250 грамів молока, додайте в нього 2 столові ложки мигдалевої олії (мені вона так і не потрапила на очі ніде в Києві, бачила тільки в Москві; якщо ви теж не знайдете, тоді замініть на кунжутну олію, а якщо знайдете – то підкажіть де:). Доведіть цю суміш до кипіння. Змішайте вміст обох посудин, додайте меду за смаком. А щоб було смачніше – збийте суміш до пінки і додайте трішки кориці.
Виходить смачно і корисно – ваші суглоби змащені і не хрустять, також гарно діє на весь хребет, оскільки розчіплює відкладення кальцію.
Смачного і корисного споживання!
Муладхара чакра
Поняття чакра (буквально "колесо") частіше застосовують у йозі. Однак про це так чи інакше говорять інші вчення й практики і навіть офіційна наука.
Інколи мені здається, що про чакри всі знають хоча б те, що вони є. Але маючи, ще скромний інструкторський досвід, помічаю що багатьом про це поняття нічого невідомо або ж є якийсь інформаційний сумбур. Не обіцяю, що все ідеально поясню, однак деякі тези та ідеї, що маю на даному рівні, беруся розказати.
У людському тілі є 7 основних чакр, або енергетичних вихрів. Кожен із них має свою вібрацію, колір. Часто чакри, зображуються у вигляді лотоса із пелюстками від 4 до 1000. Всі ці енергоцентри розміщуються по вертикалі на поверхні ефірного двійника людини (оскільки крім фізичного тіла ми ще маємо кілька тонких; про це в наступних випусках). Часто, свідомість людини знаходиться на тому чи іншому чакральному рівні: вона може діяти, говорити, любити із рівня кожної із чакр (або комбінації їх). Саме цим пояснюється те, що ми говоримо «Та людина на інших зі мною вібраціях».
Муладхара (корінна чакра) – знаходиться в області ануса. Вона має червоний колір. Відповідає за виживання, репродукцію. У фізичному тілі вона відображується на імунній системі, репродуктивних органах, товстій кишці, сечовому міхурі, ногах.
Часто, простежити, що саме цей центр у людини є ведучим, можна за зовнішнім виглядом. Такі люди обирають фактурні матеріали, одягаються в усталену класику. Вони мало розмовляють, довго освоюють інформацію. При ході, всією стопою опираються на землю, і взагалі, в їхніх обрисах багато тяжистості, значимості і земної вагомості (часто ширококості). Роблять все повільно і статечно. В побуті проявляють дивну економічність – використовують малопридатні речі. По тілу й мові прочитати, що муладхара домінує можна з такого: корпус малорухливий, значні паузи в мові, любить висловлюватися структуровано, носить речі із кишеньками (щоб все мати під рукою). Також часто люблять запасатися про всяк випадок продуктами.
Перший центр пов'язаний із стихією Землі. Саме ця чакра відповідає за довголіття, збереження і накопичення земних благ. Часто, люди із активною муладхарою – це приземисті, можливо лисуваті завсклади, директори маленьких підприємств (часто їх бізнес точиться коло збирання і накопичення ресурсів).
Коли ж у людини дисбаланс із цією чакрою, тоді має проблеми з імунітетом, відповідно і з всім організмом. Також це може проявлятися у страхах, невпевненості, фінансовій нестабільності… Це реальний корінь людини, котрий має бути доволі таки потужним, щоб утримати все дерево. Часто люди, що займаються практиками нехтують важливістю цієї чакри, і, що називається відлітають (кажу на своєму прикладі – мій тато, яскравий муладхарник, я ж, відповідно, як всяка дитина, мала йти і розвиватися своїм шляхом, тому все, що стосувалося заземлення мене відштовхувало; почавши практикувати я так замедитувалася, що мене буквально як кульку треба було ловити за мотузочок. Дякувати, що моя вчитель це вчасно підмітила і дала мені комплекс для першої чакри, а ще я заземлялася рахуванням і простою фізичною роботою – особливо корисна робота в землі – крім заземлення ще й надихає).
Отож з думкою про свій корінь, доглядайте стовбур, гілочки, листочки і плоди свого дерева!
Будьте щасливі, веселі і благословенні!
четвер, 15 квітня 2010 р.
Ішнаан або наука гідротерапії
Капіляри, тонші за волосину, закупорюються. Інколи їм потрібен мотокультиватор, котрим і є холодний душ.
Йогі Бхаджан
Що таке «ішнаан»? іш - це хвороба, а наан – не існує. Це означає якщо ви регулярно здійснюєте ішнаан, то хвороби для вас не існують. Так що ж це таке?
З давніх часів люди молилися благословенням ішнаану. Ішнаан це найдавніша гідротерапія. Її описують ще задовго до християнських і античних часів. Це метод самоцілення, коли тіло, завдяки своїм власним силам оновлюється і ви почуваєте себе пречудово.
Тепер про мінуси (котрі, можливо, із практикою переростуть у плюси). За великим рахунком ішнаан – це льодяний душ і самомасаж під таким душем. Для тих кого окрилили можливості раннього вставання задля ранкової садхани, ця процедура дуже актуальна, оскільки після неї заснути неможливо.
Ранком ви встаєте, дякуєте своєму ліжечкові за тепло і приємні сни і прямуєте до ванни. Слід 4-5 разів стати під холодний струмінь вони, поки ви не перестанете більше відчувати холоду. Масуйте своє тіло махровою мочалкою, коли виходите з під струменя води, масуйте ще енергійніше. Після водної процедури, закутайтеся в теплий великий рушник, дуже ретельно витріться і швиденько одягніться у теплий одяг. Тепер, коли капіляри відкрилися, ви заклали гарну основу нового дня.
Але що робити людям, котрі важко переживають холод? Ця репліка стосується мене, тому на цьому хочу закцентувати увагу. Є такий тип людей, як вата доша (частіш за все вони худорлявої будови тіла, і в них багато повітря). Однак навіть якщо ви нічого про це не знаєте, то те, що боїтеся холоду чи ні знаєте напевне. Так от, для таких людей є знижки. Оскільки, якщо у вас, як, скажімо у мене, панічний страх холодної води, то від активного ішнаану, описаного вище, ви можете просто захворіти від зненацькості переходу на навий режим. Тому перед тим яз заходити під воду змастіть своє тіло маслом – краще мигдалевим або кунжутним. це буде захисним бар’єром і холод не таким буде відчутним. Також, перед процедурою можете випити духмяного теплого чаю, що зігріє вас із середини.Однак, якщо вам і цього замало, то можете зробити розігріваючі вправи – поплигати, побігати, зробити 26-54-108 жабок. Для тих, хто не в курсі, к виконувати цю вправу - відео:
Потім все, як і описано вище – заходите 4-5 разів під воду і ретельно обтираєте своє тіло мочалом.
Здавна гідротерапія холодною водою використовувалася для лікування шоків, лихоманки, рака, шкірних захворювань (включаючи абсцеси, карбункули і простатит), крововиливи; також це дуже корисно коли в роботі тіла є суттєві збої, як то діабет, ожиріння, низький кров’яний тиск, допомагає краще функціонувати печінці, допомагає скоротити нервозність, відновлює тіло після хвороби, депресії, зберігає шкіру молодою, створює стійкість до холоду.
Дія полягає у наступному: по-перше, короткий холодний душ або ванна мають тонізуючу дію, що покращує циркуляцію крові і дає гарний м’язовий тонус. Також при короткому застосуванні у зоні пупка допомагає при запорах.
Однак холодна вода не бажана для деяких ділянок тіла. Йогі Бхаджан рекомендував приймати ішнаан у кочарах – спідніх штанах (щось типу вільних лосин-галіфе: вузьких внизу і розширених на стегнах). Однак, ви можете вдягнути шорти або просто обмотатися тканиною в зоні стегон. Для чого це робити? Зона, де проходить гомілкова кістка має бути прикритою щоб захистити сексуальний нерв від несподіваної зміни температури (це слід робити і чоловікам і жінкам). Гомілкова кістка регулює вироблення кальцію в організмі і дуже чуттєва до перепадів температури.
Також є деякі обмеження для жінок під час місячних – на цей період замініть холодний душ на душ із теплою водою або на теплу ванну.
Якщо ж вас не підбадьорив облегшений варіант ішнаану, то можете почати із простого обтирання губкою, змоченою у холодній воді.
Що таке юність і молодість? Це коли залози працюють правильно. Стимулювання тіла холодною водою найшвидше приводить їх у порядок, а значить робить вас вічно молодими – такими і залишайтеся:).
вівторок, 13 квітня 2010 р.
5 мигдалевих горішків для 5 чакри
5 чакра часто виступає у ролі такого собі піонер-вожатого усього організму та інших чакр. Майже все, що ми не робимо - це взаємодія вішудхи (5 чакри) із чимось іншим. Вона бере участь у нашому балансі, сум'ятті, почуття, спілкуванні, мисленні, інтуїції, в поцілунках, в сексі, в підніманні руки, ноги, вилосоплюванні язика.. Вона завжди з нами у всьому.
Кундаліні йога має дуже багато комплексів та медитацій для приведення цієї чакри в гармонію. Однак крім цього є ще гурманська дієта для вішудхи.
Йогі Бхаджан казав, що горіхи мигдалю чудові для очей, носа, і горла. Мигладь в аюрведі називають бадам, тобто той, що виводить слиз із організму. От що рекомендується робити: замочити на ніч 5 мигдалевих горішків, ранком зняти з них шкірку і рительно пережовувати. Ось у цьому і підступ, - пережовувати слід 30-45 хвилин. У вас у роті має утворитися молочна паста. Це дуже просто перевірити: якщо потрапляються ще тверді гранулки горіха - жуйте далі. Коли нарешті ви змелете своїм природнім блендером цю суміш, то смак не схожий ні на що інше. Це вже буде щось абсолютно нове, а не просто пережовані 5 горіхів (схоже, як у гомеопатичній медицині). А головне - це кращий засіб для очей, носа і горла!
Жуйте із задоволенням!:)
Цієї гастрономічної звички варто притримуватися 40 днів. Для того, щоб ефект був сталим.
вівторок, 6 квітня 2010 р.
Що таке ранкова Садхана в кундаліні йозі
Однак, разом із цим, у методі кундаліні йоги школи Йогі Бхаджана є поняття десятини. Вважається, якщо людина 2,5 години медитує на бога (займається ранковою практикою), то решту дня бог медитує на цю людину.
Ще одна відмінність садхани від просто практики: в кундаліні йозі, ми називаємо так саме ранкову, досвітню практику. Оскільки час до сходу сонця є сатвічним, тобто благосним і саме в цей час простір максимально відкритий до нас; можна отримати відповіді і відчути єдність із всесвітом. У всякому разі, хто хоч раз пробував до світання займатися практикою, знає, що це за особливий стан!
Спершу здається, що ти обов’язково заснеш. Але потрапляєш у інший простір і все відбувається по-особливому.
Садхану практикують, як самостійно, так і в групах. У Києві групові садхани роблять лише на свята, у Одесі – це регулярна практика, в Європі та Америці майже в кожному великому місті можна знайти центр кундаліні йоги чи ашрам, де щодня практикують садхану.
Коли повертаєтеся із садхани, десь о 8 ранку, то відчуття наче ви такий собі струмок і вливаєтеся у потік річки, але все рівно ви струмок. Не знаю як це пояснити. Всі йдуть на роботу такі злі чи сконцентровані. Всі ці декорації і персонажі сприймаються інакше. Ви вже наче один день у паралельному житті прожили. А день після садхани дууже довгий – ніби 2. Тільки спати хочеться лягати рано. В принципі, якщо забрати від нас забави цивілізації – нет, телик, вечірні розваги і решту, то ми б так і вставали-лягали – це природно і реально.
Підписатися на:
Дописи (Atom)