вівторок, 28 червня 2011 р.

Фото-йога семінар „Розкрий себе на фото через Кундаліні йогу”



Авторський семінар, на якому використовуються техніки Кундаліні йоги, прийоми фотографії та власний досвід для максимального розкриття особистості та більшого контакту із своїм я.
На семінарі ви зануритеся у глибоку подорож до своєї суті, позбавитеся острахів бути перед камерою, фотографом і самим процесом фотографування; навчитеся жити перед об’єктивом, отримувати щирі живі знімки та самим створювати свій індивідуальний фото-простір. Не виключено, що після семінару у вас прокинеться тонкий естет і це вплине, або й змінить вашу професійну і життєву направленість.
Семінар рекомендовано для людей, котрі готові зустрітися із собою, насолоджуватися своєю істинною красою і радувати нею інших.

Що з собою мати – зручний, приємний вам одяг (можете прихопити змінний і якісь близькі вашому серцю аксесуари), фотоапарат (можна телефонний), негазовану воду, можете взяти килимок і легку ковдру для релаксації.
Місце та час проведення: субота, 16 липня, 12.00 – 15.00. Вул.. Льва Толстого 23, студія Богиня.
Вартість: 150 гривень
Кількість учасників обмежена (до 6 чоловік), тому про участь попередьте заздалегідь – 0667634044 Марина Куценко.

Молоко на ніч



 Я вже писала про користь молока для тонких та фізичного тіл людини і про особливості його споживання. Сьогодні – про молоко перед сном.
Для чого це взагалі робити? Якщо важко заснути, сняться якісь не дуже приємні фільми і нервова система часто викидає коники у непідходящих місцях – вечірнє молоко допоможе! Воно насичує нас оджасом (життєдальною енергією), збільшує тонку силу ума і розуму – дає умиротворення і водночас бажання діяти. Очищує ментальність.
Бажано молоко пити з 18 до 20 години вечора, із розрахунком, що ви лягаєте спати не пізніше 21-22 години (вважається, що сон із 22 години до 24 – це „сон  краси” – саме в цей час відпочиває ум і розум, якщо цей час регулярно пропускати, з’явиться дратівливість, нервовість – вбивці краси та успішності).
Перед споживанням, молоко бажано довести до кипіння (корисні якості при цьому не втрачаються). У вечірнє молоко можна додавати фенхель, куркуму і кардамон – вони заспокоюють нервову систему. При безсонні можна додати гвоздику, духм'яний перець, валеряну (молоко підсилює їхні якості у десятки разів). Також бажано підсолодити злегка молоко – невеликою кількістю цукру або липовим медом (вважається, що інші дуже збуджують систему). Пити слід гарячим.
Якщо ви пєте молоко ранком – можете додавати ті ж само фенхель і кардамон, також корицю шафран. Ранком можна пити навіть прохолодне молоко, однак тепле краще засвоюється.
Є люди, котрі не дуже люблять пити молоко, однак заінтриговані обіцяними результатами. Що робити? Спробуйте пити молочко хоча б по ложечці. Через якийсь час вам захочеться збільшити порцію. Ведичні джерела стверджують, що ті, хто не любить або не може пити коров’яче молоко мають деякі погані схильності характеру, люди із доброчесними якостями засвоюють його краще. Якби там не було, все має і зворотній зв’язок, саме вживаючи молоко можна покращити якості характеру, розвинути таким чином свою доброчесність.
Кількість вечірнього молока на ніч кожен визначає індивідуально. Вважається, що жінки краще засвоюють молоко, ніж чоловіки (відповідно, вони можуть пити його трішки більше), люди похилого віку погано перетравлюють цей продукт, тому їхня порція молока має бути невеличкою.
Смачного і благосного вам вечірнього молокопиття!





Недільний інтенсив „Робота із страхами”



Цієї неділі, 3, липня, прогнозують перший недощовий день за тиждень. Такщо ті, хто не боїться можливої помилки синоптиків, має змогу пропрацювати дуже тонку та інтимну тему для більшості з нас – страхи. Будемо пропрацьовувати їх на фізичному рівні, через спеціальні комплекси, та тонкому, через медитації та дихальні техніки. Також дізнаємося більше, що таке страхи із точки зору Кундаліні йоги і як із ними слід вправлятися у повсякденному житті.
З собою мати: зручний одяг, килимок, легку ковдру для релаксації, головний убір (косинка, шапочка), негазовану воду, легкий перекус (фрукти, снеки).
Вартість: 75 гривень.
Місце зустрічі: центральний вхід Виставкового Центру (ВДНХ)
Час: зустрічаємося на 8.30 ранку, закінчення близько 13.00.
Радо на всіх чекаємо!
Про присутність повідомте за телефоном: 0667634044 – Марина Куценко. 

понеділок, 27 червня 2011 р.

Досвід практикуючих


Досвід застосування «Медитація для внутрішньої стійкості»
Каріна Бобровська, співачка, соціальний психолог

   Ця медитація допомагає мені зберігати стійкість і внутрішню міцність, навіть коли навколо бушує вирій конфліктних ситуацій. Медитація дуже зручна, вона виконується протягом, всього лише, трьох хвилин. Для неї не потрібно спеціальної мантри, як це буває при виконанні інших медитацій, тому можна виконувати в місцях де немає доступу до електроенергії, що дуже зручно практикуючи на природі.
 Для полегшення зручності виконання мантри протягом 120 днів, я використовувала таблицю контролю, її можна розробити власноруч, зразок наведений нижче.  В таблиці я зазначала день початку і день кінця практики, кожен  день виконання практики  відмічала хрестиком. Така схема допомогла мені памятати про вчасне виконання мантри, і період довжиною у 120 днів пройшов без внутрішнього тиску і тривоги.
   По закінченню практики я помітила, що виконання не улюбленої роботи стало приносити задоволення, зявилась легкість і прийняття. Я помітила, що почала більше цінувати результати своєї праці, до кожної справи підходила бережно і з повагою, більшість справ почала доводити до кінця, а не лишати на середині дороги, як це було раніше.
   Дякую за чудову практику, яка допомагає робити себе щодня кращою особистістю.

З разок
Таблиця контролю
1
2
3
4
5
6
7
8
120
28.02.11
1.03.11
2.03.11
3.03.11
4.03.11
5.03.11
6.03.11
7.03.11
25.06.11
+
+
+
+
+
+
+
+
+

четвер, 16 червня 2011 р.

Тюрбан

Гуру Рам Дас
   Тюрбан - це такий універсальний головний убір, який полюбляють носити у спекотних країнах, переважно азійських та деяких африканських. У цьому є багато утилітарного сенсу - в голову не пече, раптом що, можна кінцем чалми і обличчя витерти, та і носити кошики із провізією зручніше на м'якому п'єдесталі. Можна віднести всі ці приклади носіння тюрбану для потреб "нижнього чакрального трикутника".

   Потім якось, із хрестовими походами, до Європи прийшло багато східних віянь, у тому чисті і тюрбан (всім відома історія, що тюльпан походить назвою від цього головного убору). З того часу, тюрбани то ставали шалено модними, то забувалися на якийсь час щоб знову повернутися до гардеробу витончених осіб аби вінчати їх екстравагантні голови. Цей мотив носіння тюрбану назвемо "вішудхо-естетським".
   І нарешті, підходимо до нашої теми - навіщо йогам тюрбани? Ви могли бачити багато фото, картинок із йогами в чалмах, також могли бачити це на деяких кундалінських класах, садханах, інтенсивах. Нарешті, ви можливо самі носите тюрбан, або, принаймні, мали такий досвід. Для чого це все? Теж для користі! Але мотив і рівень цієї користі корениться вже у вищих чакрах. 
   Тюрбан пов'язують із довгої тканини, намотуючи її на голову, ми створюємо  тиск - це впливає на гіпофіз та гіпоталамус, що стимулює їхню роботу. Однак не слід пов'язувати тюрбан надто туго, такий тиск може принести шкоду. Як зрозуміти, який тиск правильний? Просто побудьте кілька хвильок у ньому і коли від вашої голови розтікаються енергії благодаті, любові і турботи про вас - ви вгадали. Таке враження, що чиїсь люблячі руки невтомно тримають твою голову - це дійсно нектарно і божественно!
   У давні часи тюрбани були предтечею корони, вважалися символом духовної мудрості, знання та енергії. Їх носили тільки високопосадовці. В тюрбан тоді поміщали різне дорогоцінне каміння, що трансформувало якості свого власника. Пізніше цю традицію стали використовувати в коронах. 
   Носіння цього головного убору дозволяє нам керувати аджна чакрою, також це стабілізує речовини головного мозку і 26 його частин. Покриття голови урівноважує півкулі мозку та нервову систему, дає сконцентрованість, ясність думки. При цьому має бути покрита вся голова, а не тільки сахасрара, коронна чакра. Голову покривають при практиці медитації, це корисно для проведення енергії і створення медитативної уваги. 
   Яка перевага саме тюрбану над іншими головними уборами - правильна йогічна чалма складається з 5-7 шарів тканини, це дає автоматичну, так би мовити, самоналаштовку черепу. Однак слова-слова - щоб це відчути варто спробувати. Або спробувати від противного - довго медитувати із непокритою головою. На нашому сленгу стан таких духовних камікадзе ми називаємо "розніс голови". І це факт, перевірений на власному досвіді. 
   Поки я писала цей текст, то моя голова теж трішки розбалансувалася, все думала як би так винародити необхідні слова. І тут - кілька легких рухів і моя голова "в хатці" - думки ясніші (принаймні, мені:) і все чітко і ясно.
   Якщо хтось надихнувся зав'язати автентичного тюрбана - вам потрібно буде 3-7 метрів тонкої вузької тканини. Із того, що у нас продають можна взяти батист, муслін або щось подібне - необхідно щоб це був натуральний матеріал. Ось відео-урок жіночого варіанту:






А це чоловічий варіант:






Тюрбан фешн-сторі

Про користь і практичність від носіння тюрбану написано вище, тут же самі картинки, про те, як цей містичний головний убір вдало прижився на головах розкішних жінок минулого і сучасності.
Насолоджуйтеся!
+бонус - схема вив'язування модної тюрбан-емітації.
























Огляд преси: популярність Кундаліні йоги у світі і серед селебріті

   Про користь та клас Кундаліні йоги говориться мало не в кожному нашому пості. Також це підтверджує більшість тих, хто хоч раз спробував цю практику. Однак цього разу, пропоную вам почитати цілком сторонній текст, де йде мова про елітарність Кунділіні йоги у світовій громаді: стаття "ЙОГА ОТ КОКО"

вівторок, 14 червня 2011 р.

Святкова Садхана на день літнього сонцестояння


   На часть дня літнього рівнодення та мого дня народження, влаштовую святкову Садхану та йогічний тюрбан-бьоздей-паті.
Що це? Це Садхана, влаштована у особливий енергетичний день, коли наша планета знаходиться у особливому положенні. Саме в цей час дуже благодатно займатися практиками особливо у ранковий час. Це приносить енергію очищення, наповненості та звязку.
Де? Київ, вул., Пушкінська 31-в 
Коли? 21 червня на 4:30 ранку
Що з собою мати? Зручний одяг (ми будемо займатися йогою) бажано білого кольору або світлих відтінків, пляшечку з негазованою водою. За бажанням можете взяти фруктів та солодощів. Також текст Джап Джи, знання мантр Садхани епохи Водолія та розуміння і уявлення для чого все це.


   Якщо вас не злякав ні ранній час події, ні її певна езотерична ексцентричність, тоді радо на вас чекатиму!
   Охочим прийти, бажано дати про це знати. Якщо ви на Садхані вперше, тоді зв’яжіться зі мною, щоб я дала вам необхідні матеріали.

Дрес-код – тюрбан (вільна імітація, хто ще не в курсі, на місці розкажу для чого), свіжий сатвічний   ранковий настрій.
Сат Нам!

Про молоко і корів


   Можливого когось цей пост і здивує, але в ньому вижимки ведичного вчення про корів і молоко.
   Корова вважається єдиною твариною у гуні благості. Всі її продукти вважаються такими ж. Молоко корови - єдиний продукт, який на повну діє на наш розум. Вважається, що в  природі існує початкове та матеріально молоко. Початкове молоко існує у вигляді океану на вищих планетах. Там міститься вся мудрість та спокій Всесвіту. Між початковим та матеріальним молоком існує міцний зв'язок, використовуючи котрий ми можемо впливати на нашу свідомість. 
   Для чого тут про це все пишеться? Дуже просто. Ми займаємося Кундаліні йогою, йдемо духовним шляхом. Саме вживаючи у правильний час молоко, ми покращуємо нашу духовну діяльність.



   Більшість, напевне чули, про деякі дослідження, що молоко не засвоюється дорослими людьми. Деяка істина у цьому є: молоко, це місячний продукт, його варто пити із 6-ї вечора до 6-ї ранку. Якщо ви хочете мати сильний розум, ум, очистити тонкі тіла, підсилити фізичне тіло - слід пити перед сном невелику кількість теплого молока. Воно залишається в шлунку та кишечнику всю ніч. Всі органи перебувають у цей час у спокої, а молоко через дію місячної енергії - відновлює функції всіх тканин та органів.  
 Молоко нам дає корова, котра незбагненним чином перероблює траву. Трава несе в собі енергію планет сонячної системи і вона є в молочних продуктах.
    Вважається, що корови прийшли до людей із вищих планет, щоб дати нам енергію любові і тому дуже гріховно їх вбивати (купувати, їсти). 

    Кожен кисло-молочний продукт має певний вплив, при взаємодії, на нашу нервову систему. Так, Кефір (йогурт, краще зброджувати самостійно - додавати ложку сметани на 3 літра молока, таким він вважається найбільш благосним) - відновлює нервові тканини, збільшує прану (рекомендовано тим, хто займається пранааямами). Рекомендовано вживати з 9 ранку до 12 дня, також можна з 15 до 17 дня.
   Сметана лікує гормональні функції, а вершки їх підсилюють. Кожній жінці для краси та молодості бажано вживати 2-3 ложки сметани чи вершків на день.
    Сироватка - активізовує травлення.
   Сир - дає силу м'язам (замінник м'яса, дає силу, але без агресії). Можна їсти у будь-який час (з 7 ранку до 8 вечора).
   Масло - несе найчистішу енергію вогню на землі, що допомагає травленню, захищає від переохолодження, попереджає хвороби, покращує контакт із Сонцем, надає імунітету. Краще всього використовувати топлене масло  (гхі). Приготувати його теж можна самостійно: на повільному вогні довго кип'ятити, знімаючи пінку, поки не залишиться золотої однорідної маси - це можна залити у посуд і навіть не обов'язково тримати в холодильнику, має дуже тривалий час споживання. 
   Молоко пов'язане із Місяцем, тому найбільше користі воно приносить саме в понеділок (день Місяця). Також кращі якості молока проявляються коли місяць знаходиться в Тільці (екзальтація), гірше коли в Скорпіоні (падіння). Місяць керує раком і дає гарні результати у цьому знакові.
   Неймовірно, але вживаючи молоко ми робимо профілактику конфліктів і розлучень. Молоко умиротворює і дає жінці насолоду від домашнього спокою, надихає її на хатню роботу і турботу про близьких. Близькі від цього автоматично відзекралюють її поведінку і всі стають мега-щасливі:).
  Також дуже благісно жертвувати на корів. Можете допомогти якійсь знайомій корівці, пригостивши її чимось смачненьким, або просто поспілкуйтеся із нею, також можна допомогти людям, які самі продають домашнє молоко (наприклад, купивши його:) або інші продукти Матері-Корови. Якщо ви таких не знаєте, то є навіть цілий сайт присвячений цій темі - www.careforcows.org
   У будь-якому випадку, це тільки вступ до молочної теми, далі буде!)





Про пісеньку, яку ми співаємо перед закриттям простору

   В традиції Кундаліні йоги є така чудова пісенька, яку співають перед закриттям простору. Дехто стверджує, що це усталилося ще в перші роки поширення Кундаліні йоги на Заході. Кажуть, що на одній із лекцій Йогі Джі у Лондоні були представники групи "Incredible String Band" (це така психоделічна британська фолк-група). От вони і подарували цю пісню. Однак вона має ще глибше коріння - цією піснею в Ірландії благословляли людей, що стали на довгий духовний шлях - шлях до себе. 
   Як би там не було, цю пісню можна почути в кінці кожного класу Кундаліні йоги:


May the long time sun shine upon you,
All love surround you,
And the pure Light within you
Guide your way on!

   Кожна країна має свій переклад. Так, як в Україні Кундаліні йога кілька років, як зародилася, то, відповідно і перекладу не було. Цієї суботи Натхнення вирішило змінити ситуацію, і тепер ми маємо теж дуже душевний варіант цієї пісеньки:

Хай сонце освітить тебе,
І любов оточить,
Чисте світло засяє в тобі,
І веде вперед!

   Якщо ваше Натхнення подарує цікавіший варіант - сповістіть - офіційний варіант пісні визначимо голосуванням, а поки так.
Хай сонце освітить кожного з нас!
Сат Нам!




   Ось можна послухати божественний спів оригіналу пісні від Снатам Каур:






   
   А це більш мажорний, прихіпований варіант, теж дуже милий:











Другий Суботній інтенсив

   18 червня, у суботу відбудеться наш другий інтенсив "Відкриття резервної енергії".
   Кожен учасник отримає досвід роботи із своїми резервними сховищами енергії, насолодиться цим процесом і візьме звідти найцінніше для свого повсякденного життя. 
   Що з собою мати: килимок для заняття йогою (або будь-яке покриття, на якому вам буде комфортно), зручний комфортний одяг, не газовану воду, фрукти-снеки, легку ковдру (для релаксації), головний убір (хустинку, літню шапочку).

   Зустрічаємося на 8.30 ранку при вході до ВДНХ.
Тривалість інтенсиву 4 години (о 13.00 всі будуть вільні).
Вартість 75 гривень. 
Радо на всіх чекаємо!
(однак краще попередьте про свою явку заздалегідь
0667634044 - Марина Куценко).

середа, 8 червня 2011 р.

В поіскаї сєбя - як семінар буває цікавішим за назву

   Хочу подякувати усіх, хто не погодився помінятися зі мною місцями на семінар, що був 4-5 червня! Розкажу маленьку байко-притчу, мораль якої має бути у такому - якщо вашим ангелам захотілося вас кудись відправити, ви туди і потрапите.
   Все почалося з того ще що взимку я здала гроші на один чудовий кундалінський семінар, на який мали приїхати московські вчителі (для Києва це диво і вперше). Потім вони довго не їхали і все переносили час. З рештою я вже забула про це і жила своїм життям. Аж раптом приїхали, але не ті вчителі і не з тим семінаром і саме на ті вихідні коли в мене свій фото-семінар і ще багато важливих справ. Що робити? Пропоную всім купити мій квиток. З усіма потенційними покупцями трапляються дивні речі, дехто просто відмовляється. Остання дівчинка таки остаточно домовилася про відкуп квитка, і на другий день таємничим чином потрапила в лікарню із запаленням легень.. Я таки задумалася. Останньою краплею була моя напарниця по нашому фото-тренінгу, яка сказала, що народ, записаний до нас різко не може прийти на зазначену дату і лишається пару чоловік і це не діло. І я сказала: Вахегуру! Раз так треба, то піду я на той семінар. - Ну і пішла. і знаєте, - це був один із найдивовижніших внутрішніх досвідів мого життя.

   Семінар вели просто неймовірно доблесні шакті - Сірі Акал Каур (Світлана Соломатіна) та Тедж Каур (Ольга Марченко). Розказувати про всі свої досвіди не буду - це і не цікаво і невербальні вони. Але дивовижний момент був, що останній день тренінгу випав на 5 червня, день народження моєї золотої мами, яка зараз десь в шарах тонкого ефіру, і я зрозуміла, що це був її ангельський подарунок, трансльований через ці два трансцедентні канали.
   Дякую!  

Сіталі пранаяма - дихання, що охолоджує

   Як ви почуваєте себе цими спекотними червневими днями? Сподіваюся чудово. Але більшості із нас все ж таки занадто гаряче. Але ми всі займаємося Кундаліні йогою, а вона має багато корисних секретів на більшість випадків життя. 
   Сіталі в перекладі із санскриту означає свіжість. Виконуючи це дихання ми охолоджуємо наше фізичне та тонкі тіла. Також цей вид дихання позбавляє нас від токсинів та надмірної гнівливості, заспокоює нервову систему. 
    Як це робити - сідаємо в просту позу, з прямою спиною, дихаємо через язик складений в трубочку. Є два варіанта - вдихати і видихати через язик, або вдих через язик а видих через ніс. Не у всіх язик скручується в трубочку, можна просто його висунути і пропускати повітря через язик (максимально скруглений.
   Минулого року я саме так рятувалася від спеки, також навчила цього дихання деяких своїх родичів, далеких від йогічних практик, вони тепер теж знають як себе охолодити спекотного дня. 
   Також хочу поділитися відео описом цієї практики в інтерпретації моєї улюбленої Маші Калініної - вона чудово та естетично розкаже і покаже цю практику:
  
   Якщо ви не відвідуєте класи або відчуваєте, що робите щось не так, краще зверніться за консультацією до спеціаліста.
     Пам'ятайте, що медитація на дихання - одна із вищих форм медитації. 
     Натхнення у практиці!

вівторок, 7 червня 2011 р.

І ще раз про Садхану

   Якось тут вже публікувався матеріал про ранкові кундалінські Садхани, однак там більше емоцій, ніж інструкцій, тому цього разу пост для просунутих йогінів, більше діла та прямих інструкцій для застосування.
   Отож, якщо ви вирішили прийти на колективну Садхану, то вона починається близько 4 ранку. Ви маєте бути до цього готовим. Якщо це не є для вас перешкодою, то перед приходом бажано зробити ішнаан - це такий спеціальний холодний душ. Якщо і після цього ви живі і прийшли на практику, то там ви можете побачити людей у білому одязі а ще можливо і в тюрбанах. Не лякайтеся, - це ваші колеги по ранковій Садхані. Білий вони одягають для того, щоб розширити свою ауру (він додає до 70 сантиметрів аури, тому цей колір корисний для практики), тюрбани дуже корисні, якщо ви довго медитуєте (тканина обов'язково має бути натуральною), це автоматично покращує саморегуляцію мозку також допомагає керувати своїм 6-м центром - аджна чакрою (про тюрбани детальніше напишу іншого разу). 
Гуру Рам Дас
    Ну от, ви нікого не злякалися і тихо собі зайняли місце. Далі все відбувається приблизно так (якщо це Садхана епохи Водолія, яку нам дав Йогі Бхаджан на час переходу). Ведучий Садхани читає Джап Джи, потім відкривається простір, ведучий дає певний комплекс, потім релаксація і медитація. Садхана включає 7 послідовних мантр. (Якщо у когось є питання або потреба - можу вислати тексти і музику а також текст Джап Джи).
    Вважається, що Садхани проводить Гуру Рам Дас, він є покровителем кундаліні йоги і вчителем на тонкому плані нашого майстра Йогі Бхаджана. Він дає силу медитативному розуму і четвертій чакрі. 
   От власне і все. Триває дана практика 2,5 години - це десятина дня, яку ми присвячуємо Абсолюту, решту дня він присвячує нам. Така от чесна угода, можна сказати. Насправді варто спробувати кожному, оскільки кожен отримає власний неподібний до інших досвід.
   Сат Нам
Фатепал Каур, 
вона ж Марина Куценко