пʼятниця, 22 березня 2013 р.

7 квітня, інтенсив Кундаліні йоги "Юпітер - енергія процвітання, знання та позитивності"


   7 квітня, неділя, 10.00 - 13.00 -  інтенсив Кундаліні йоги "Юпітер  - енергія процвітання, знання та позитивності".
   Ми продовжуємо цикл нашої подорожі планетами, і цієї неділі ми фокусуємося на величі та потужності Юпітера. 
Всі наші індивідуальні прояви, по великому рахунку, це певна комбінаторика архетипів. Енергії 9 основних планет відображені у наших обличчях, тілах, пластиці, мові, манері спілкуватися, мотивах, прагненнях, сподіваннях, виборі партнера,  кар'єрі, характері і навіть у хворобах, падіннях та підніманнях.. 
   Юпітер - це архетип Учителя. Це наш внутрішній і проявлений Учитель. Це те, як ми можемо зв'язуватися із знаннями, Істиною, духовністю. Крім цього, Юпітер відповідає за енергію процвітання, позитивності та веселощів. Його щедрий оранжевий колір обирають для одягу як і монахи східних релігій так і мирські люди, сповнені радості до життя. Особливий зв'язок мають із цією планетою люди народжені у четвер або 3, 12, 21, 30 числа. Крім того всім іншим зв'язок із його енергіями необхідний для навчання, викладання, отримання істинних знань, процвітання та удачливості. 
   Цього дня ми зануримося у особливий простір Юпітера, сповнений мудрості, знання, щедрості, радості і благодаті. 
   7 квітня, неділя, 10.00 - 13.00 - інтенсив Кундаліні йоги "Юпітер  - енергія процвітання, знання та позитивності". Простір клубу Богиня, вул. Толстого 23. Вартість 80 гривень.
   Із собою візьміть зручний одяг, питну воду, покривало для медитації, легкий йога-ланч за потребою і бажанням. 

  Про присутність обов'язково повідомте, адже дата та місце проведення можуть змінитися.
066 76 34 044 - Марина Куценко.

7 мантр Кундаліні йоги для 7 чакр

 У попередній публікації ми розглядали семирічні цикли у контексті ведичної науки Чакравідья. Цей пост присвячений музиці, мантрам та способу згармонізувати чакри за їх допомогою.
   Тож перша чакра дуже відгукується до вібрацій Мул Мантри, адже Муладхара - це корінна чакра, а Мул Мантра - корінна мантра, у котрій зібраний весь сік, вся квінтесенція, всі знання. Виконання цієї мантри усуває страх, дає почуття стабільності, стійкості, безпеки, допомагає відчути досвід любові Матері Землі, свою необхідність на тілі її планети,свою роль і врешті місію.

   Друга чакра налаштовується закликами до Аді Шакті, споконвічній Божественній Силі, жіночій іпостасі. Це допомагає налаштуватися на потік творчості, зцілити болі від емоційних прив'язаностей, болі та неспокою, що завдавала нашим почуттям стихія Води.



   Третя чакра живиться сонячною енергією вібрації мантри Хар, що означає акт творення. Якщо вам бракує сяйва, сили волі, здатності доводити почате до кінця, структурованості, успіху, запалу - Хар, те, що підніме вас над слабкістю та кволістю. 



   Четверта чакра, простір сповнений енергії стихії Повітря, відповідає за здатність дарувати і отримувати любов, за сердечність, відкритість, наповненість. Гуру Гуру Вахе Гуру Гуру Рам Дас Гуру - ось мантра цього центру.



   П'ята чакра відповідає за самовираження, творчість, комунікацію у вищому прояві. На розкриття цієї енергії спрямована мантра Хамі Хам Брам Хам.


   Простір Третього ока, Шоста чакра відповідає за інтуїцію, знання, мудрість. Мантра Онг Со Ханг з'єднує нас із чимось незрівнянно більшим, дає розширення, відповіді на питання.


   Сьома чакра відома як Десяті врата  - дає людині досвід реалізації, зв'язок із Всесвітом. Саме мантра Вахе Гуру з'єднує кінечне із Нескінченним. 




Чакравідья

   Існує така цікава ведична наука про цикли життя - Чакравідья. Чакри - це психо-емоційні центри, що зв'язують наше тонке й фізичне тіла. Чакра означає колесо, адже ці структури перебувають у динаміці, і від їхнього руху залежить наше самопочуття, сприйняття світу та й життя в цілому. 
   Всі ми чули про так звані семирічні злами - це стосується, як відносин, кар'єри так і самооцінки, тощо. Згідно із наукою Чакравідья ми постійно рухаємося цими циклами і їхніми підциклами. Зміна свідомості, повно або частково, відбувається кожні 7 років. Так, переломні моменти настають у 7, 14, 21, 28, 35, 42, 49 років і так далі. Це роки коли починає визрівати невдоволення собою, обставинами і приходить таке любе слово - криза, що в перекладі із грецької означає "поворот". Просто далі у тому ж напрямку нічого їхати. А хто продовжує, той буксує, а то і деградує..
   Далі будуть розглянуті роки життя і чакральні цикли. Однак слід пам'ятати, що це загальна схема, і що у кожного може бути своя індивідуальна історія. Так, ця само наука Чакравідья, стверджує, що у високорозвинених особистостей, мудреців, усі чакри дозрівають до 12 років і їхня свідомість уже вирує над матеріальним рівнем. Також більшість людей так і не засвоює уроку перших 49 років і потім знову затягується вир колеса циклічності. Однак помилки і прояви  інфантильного егоїзму у дорослому віці виглядають дуже сумно, смішно і навіть жалюгідно.
   Перший цикл починається із першого дня народження і триває до 7 років. Цей цикл проходить під знаменами Муладхари чакри. На цьому етапі людина шукає захисту і батьківську любов. Кажуть, що взагалі ми живемо тільки 7 років, а решта часу йде на те щоб трансформувати болі і страждання, які ми могли в цей час зазнати. Щось типу "Дня бабака" на все життя. Тож не дивно, що так багато людей навіть не пам'ятають свої перші 7 років життя. 
   Муладхара відповідає за Землю, за стійкість, за кордони, територію, моє-твоє, безпеку. У мінус прояві це може бути представлено страхами. Будь-якими - людині страшно починати нову справу, знайомитися, займатися творчістю, співати у ванній, їхати ліфтом, фотографуватися.. Страшним стає невідоме, або те, що може повторитися стара забута біль.
   Підперіоди Муладхари приходять до нас у 8, 15, 22, 29, 36, 43.. роки. У цей час її вторинний  прояв може реалізовуватися у страхові змін. Відповідно, ці роки кращий час щоб пройти через свої фобії.
   1 рік - виживання. 2 - прокидаються почуття, сумніви. 3 - активне дослідження світу. 4 - радість спілкування. 5 - намагання зрозуміти світ, гарний час для початку навчання. 6 - перший досвід і передача його іншим. 7 - тяга до таємничого, віра у велике диво.
   Дуга семирічка триває з 8 до 14 років. Це період Свадхістани. У нас починає проявлятися кама, бажання, почуття, жага насолоджуватися об'єктом. Якщо у першому періоді рекомендовано до дитини ставитися, як до царя (дозволяти їй максимально все у рамках безпеки, аби вона відчула, що весь Всесвіт - то її великий Друг), то у другий етап необхідно ставитися до дитини, як до слуги (інакше кама сточить волю людини і перетворить на  егоцентричного раба емоцій і бажань). 
   У цей час частіше за все прокидається інтерес до протилежної статі, з'являються перші закоханості, томління від нерозділеного, уявного, нафантазованого кохання. Всі ці процеси викликають гормони, тому у цей період важливим уроком є зрозуміти відмінність душі і тіла.
   Підперіод другої чакри проходить у 9, 16, 23, 30, 37, 44 ... роки. У цей час можуть прокинутися  особливі емоції і почуття. Можуть з'явитися юнацькі закоханості навіть у зрілий період. У цей час важливим моментом для роботи над собою є контроль почуттів, і чим зріліші ми стаємо, тим глибше можна їх направити на служіння. 
   Контроль почуттів можна пояснити, як контроль язика (адже стихія Води пов'язана із другою чакрою, а Вода пов'язана із смаком у найширшому розумінні слова). Це і спілкування і слідкування за тим, що споживаєш, чим насолоджуєш свої почуття загалом. У цей час найгостріше проявляється чуттєвість - це і чудово, адже можна і попрацювати із цією гранню себе.
   8 років - нерозуміння своїх нових бажань, гормональні процеси, ранній пубертат. 9 - перші закоханості, почуття виходять не контролюються. 10 - налагодження відносин із протилежною статтю. 11 - дружба у різних формах. 12 - розуміння відмінності статей, вивчення філософії, дружби і любові. 13 - розуміння вірності, чесності і моралі. 14 - намагання одухотворити свої стосунки, поетичність.
   Третій період, з 15 до 21 року - час Маніпури. Період діловитості, незалежності (хоча б прагнення її), працелюбства, прагнення визнання, успіху, слави, соціальної активності. Підперіоди випадають на 10, 17, 24, 31, 38 і 45 .. років. У цей час можуть проявлятися егоїзм, кар'єризм, бажання керувати і маніпулювати, бажання привертати увагу. Тож у ці моменти слід відчувати у якому напрямку розвивається діловитість; для досягнення яких цілей. Адже цей час можна використати на досягнення неймовірних висот, якщо правильно направити енергію горіння і розставити пріоритети.
   15 років - самостійність, страх любові, навчання поза домом. Солодкі 16 - активна закоханість і вміння знайти насолоду. 17 - егоїстична любов. 18 - бажання досягти взаєморозуміння на всіх рівнях. 19 - філософування про любов, ідея сімейного життя. 20 - перші реалізації, інколи перше розлучення. 21 - пошук духовного боку партнера чи спільного розвитку.  
   Період Анахати триває у нашому житті з 22 до 28 років. Вважається, що це один із найважливіших моментів, адже заповнюється сама серцевина стержня людини. У цей період важливою є гармонія, сердечність, душевність, тактильність, безпосередня любов, служіння, милосердя, більш тонкий прояв почуттів. Якщо людина проявляє в цей період протилежні якості, як то жадібність, користолюбство, заздрість, хтивість - це робить серце грубим. Уявні захисти просто блокують енергію любові і це повстає проти самої людини. Тоді оточення стає просто нестерпним, нам починає здаватися, що люди байдужі, грубі, злі - проекції внутрішніх тіней. 
   Підперіоди проявляються у 4, 11, 18, 25, 32, 39, 46 .. років. Це віхові періоди в житті, адже вони є серцевиною кожного циклу, так званим зенітом простору. Час осягнути як використати все те, що я маю для росту, розвитку, служіння, любові, наповнення, радості, гармонії, балансу. Саме в ці періоди людину максимально наближає до Абсолютної Істини через розвиток внутрішньої гармонії та збалансування всієї своєї суті.
    22 роки - страх залишитися одним або жити все життя разом. 23 - повага до почуттів інших, приходить розуміння потреб. 24 - турбота про членів сім'ї, власні потреби. 25 - влаштованість і гармонія життя; починається перша нудьга, пересичення. 26 - роздуми про сенс життя і покликання. 27 - становлення філософії батька і матері. 28 - бажання виховати піднесених дітей, залишити по собі слід.
   Час Вішудхи настає з 29 до 35 років. Цей період забарвлюється аквамариновим кольором артистизму, комунікації, мудрості, зрілості суджень, філософізму. Підперіоди наступають, відповідно, у 5, 12, 19, 33, 40, 46 .. років. Це час мудріння, ефірної ясності. У цей період для людини дуже важливо сфокусуватися на певній філософії, що близька його серцю і копати в глибину, припинивши туристичні візити, для яких були сприятливі ранні періоди життя. Також це час фокусу на певній справі, людині, світосприйнятті - це час вибору, адже у період 5-ї чакри відкриваються глибини пізнання і можна просто розтратити цю потужну енергію на щось малозначне.
   29 років - страх перед майбутнім, сумніви у своїй розумності. 30 - намагання довести собі, що через вдоволення почуттів можна бути щасливим. 31 - виправдання своєї діяльності, її важливості і незамінності. 32 - намагання з'єднати призвання і роботу. 33 - зізрівання філософа. 34 - вміння змінюватися там, де працюєш і живеш. 35 - одухотворення своєї роботи, сімейного життя.
   Період Аджни приходить з 36 до 42 років. Це найцікавіший момент - тонкість, інтуїція, глибоке філософське розуміння світу. Це час коли фізичне тіло вже повністю сформоване, коли тонкі тіла остаточно доформовуються. Тому і є місце всім цим тонкощам та глибинам. 
   Підперіод 6-ї чакри припадає на 6, 13, 20, 27, 34, 41, 48 .. років. У цей час теж можна помітити подібне спрямування, однак не в такій інтенсивності.
   36 років - страх перед спілкуванням із мудрими, втрата свого статусу-кво. 37 - контроль почуттів, радість від філософського осмислення. 38 - активне спілкування із мудрими. 39 - знаходження себе у системі мудреців. 40 - здатність доказати іншим свою точку зору. 41 - мудрець визрів. 42 - розуміння, що мудрість приводить до духовності.
   Нарешті період Сахасрари, останній період розвитку людської свідомості припадає на час від 43 до 49 років, а підперіоди - 7, 14, 21, 28, 35, 42, 49. Це час, коли духовні бажання мають перемогти над мирськими, час коли людина має остаточно усвідомити, що вона є вічна душа, а не тлінна плоть.
   43 роки - страх перед зануренням у духовність. 44 - духовна насолода, одухотворення почуттів. 45 - систематизація духовності. 46 - пошук духовної гармонії і спілкування. 47 - розуміння філософії духовного розвитку. 48 - здатність давати духовні поради. 49 - вчитель вищих ідеалів.
   У цей період у більшості людей кар'єра вже відбулася, діти вже дорослі і є нарешті час для себе. Тільки від людини залежить, як вона використає цей дорогоцінний період - скотиться до нори накопичення, запливе у лагуну емоційної чуттєвості, горітиме вогнем соціальної активності, летітиме на крилах любові, перебуватиме у просторі мудрості, проторюватиме дорогу додому..
   А що далі? А далі все по-новому, або абсолютно інакше. Ворота Істини завжди чекають на  наше повернення.


Екадаші

Я слідую посту щоб контролювати своє тіло і душу. 
Він дає мені силу і рішучість у досягненні цілі.
Махатма Ганді

  У цей час більшість християн дотримується посту. Однак багато із тих, хто практикує йогу є вегетаріанцями. По великому рахунку, для людей масової свідомості, вони і так постійно у режимі посту. Тож доречно ще раз згадати про екадаші, а кому і надихнутися на їх дотримання.
   Екадаші - це 11. Тобто 11 місячний день зростаючого чи спадаючого Місяця (або 11 і 26 місячні дні за західним календарем). 
   У ці дні дуже рекомендовано дотримуватися повного (сухого - без води і їжі) або часткового посту (без зерно-бобових). Вважається, що в ці дні Місяць ближче всього підходить до Землі і здійснює найбільш сильну гравітацію. Саме це і спричинює припливи і відливи в морях і океанах. Так, як ми складаємося майже на 80% із води, а головний мозок на всі 95 - 98%, то регулярне проведення сухого голодування у дні екадаші дає чудовий фізичний, ментальний і духовний результати. (Звісно, порадьтеся із своїм лікарем перед цим!)
    У дні екадаші притягання Місяця збільшується гравітацією Сонця сильніше, ніж звичайно. В ці дні Місяць чинить потужну вгору направлену дію на всі рідини (це спричиняє надлишковий тиск у легенях). Якщо цього дня шлунку дати можливість побути на профілактиці і залишити його пустим, це нейтралізує можливий тиск від місячного притягання. 
   До посту в екадаші підходять із кількох боків. Одним людям подобається робити різні аскетичні експерименти над своїм тілом, займатися оздоровленням; інших захоплює його духовна складова. 
   На духовному рівні екадаші - це день Вішну. В цей день краще всього не вести активної соціальної діяльності, а усамітнитися, читати священні тексти, мантри, молитися, сповнити простір дня служінням Вищому. 
   На фізичному рівні - це утримання від їжі. Якщо ви ще не готові до повного сухого голодування, можна просто утриматися від вживання зерна і бобів (адже вважається, що у цей день пробуджена карма всього живого і є шанс осквернитися через цю їжу цього дня). Також краще всього щоб це була дуже легка і проста їжа.
   Із яких би мотивів ви не дотримувалися цього посту, впевнена, буде цікаво дізнатися, що про екадаші згадують у різних трактатах:
  - "Під час посту незбалансовані доші приходять у рівновагу, вогонь травлення розгорається, стан тіла і ума нормалізуються. Крім того, досягається фізична легкість, здоровий апетит і спрага, гарний настрій і травлення, також сила і енергія" Аюрведа, Аштангахрідаям 1.8
   - "Якщо людина постує в екадаші, Я спалю всі його гріхи і дарую йому Свою трансцендентну обитель. Екадаші - найбільш правильний день для руйнування всіх гріхів, і він приходить всім на благо" Бхагават Гіта, глава 1.
   Для виходу із посту в екадаші кращий час 2-3 години після сходу сонця наступного дня. Можна випити навіть до півлітра теплої води або трав'яного узвару. Можна перекусити фруктами. Після такого посту ваш організм стане більш прискіпливим до того, що ви хочете у нього покласти. Також ви можете помітити, що сон ваш став коротшим, однак більш релаксовішим. Відбудеться щось особливе - легкість, відкритість, може здатися, що ви перебуваєте у якомусь особливому просторі позитивності і любові - хоча за вікном все той же ландшафт. Відбувається особливе насичення, і це навіть не на фізичному рівні, набагато тонше.
   Щоб дізнатися дати екадаші є багато ресурсів, ви можете навіть підписатися на розсилку або встановити електронну програмку. Головне будьте відкриті цьому дню, радісно віддавайте йому все те, чим ви хотіли б насолодитися і отримаєте незрівнянного набагато більше.
   












.

четвер, 21 березня 2013 р.

Перукуа у Києві

   17 - 18 травня до Києва вперше приїздить Перукуа, містична співачка, голос котрої називають голосом Матері Землі. Трансформаційна дія її присутності і співу всіма визнається. Її духовний спів зачіпає такі потаємні струни внутрішнього єства, про які навіть забули ми самі. Її краса, природність, потоковість надихають і зачаровують.
   Отож 17 травня кияни мають змогу відвідати її 2-годинний концерт. 18 травня - семінар із вокальної йоги, де Перукуа допоможе учасникам розкритися істинному природному голосу учасників і пізнати краще себе через спів.
   Перукуа народилася в Австралії у сім'ї музикантів. Отримавши академічну музичну освіту, стала яскравою джазовою виконавицею в своїй країні. Та на вершині злету вона несподівано залишила сцену і розпочала шлях пізнання глибоких давніх традицій пов'язаних із зціленням через спів. 10 років співачка провела в пустелі Нью-Мексико, навчаючись у корінного американського індійця зцілюючого звуку. 
   З того часу співачку стали цікавити не тільки музичні програми, а і терапевтична дія співу, надто жіночі семінари і практики, що пов'язані із вокалом і розкриттям себе.
   

   Організатори:

Альона 050 446 79 52
Юля 063 176 10 10
http://www.peruquois.com



середа, 20 березня 2013 р.

Джала-неті

 На заняттях ми часто робимо дихальні практики, особливо так зване "поперемінне дихання". Більшість помічає, що активність ніздрів у різний час не однакова, вона змінюється приблизно що дві з половиною години. Однак крім всього цього у декого буває постійно певне ускладнене дихання через певну ніздрю або ж і взагалі часта нежить. Звичайно, ці моменти багато про що говорять і можна звернутися до аюрведичної медицини. Однак, якщо ці ускладнення не значні і немає заперечень вашого лікаря, то дуже рекомендовано робити таку особливу практику, як джала-неті. 
   По великому рахунку - це ванна для носа, навіть краще сказати душ. Беремо спеціальний чайничок (неті-лот) який зараз дуже просто можна купити в йога центрах або аюрведичних магазинах, або ж інший чайник чи приспособу (зустрічала, навіть шедери особливо очумєлих ручок із пляшки). У будь якому випадку, робите розчин теплої води і солі (0, 5 літра на 1 чайну ложку). Заливаєте у чайничок і притискаєте його носик до ніздрі, повільно нахиліть голову, відкрийте рот щоб ним дихати і дати воді перетекти через носову перегородку. Потім те само із іншою стороною. Після процедури дуже важливо прочистити ніс - станьте, нахиліться головою вниз, зімкніть руки за спиною, побудьте деякий час у цьому положенні і потім почніть активно дихати крізь ніздрі. Потім по черзі продуйте активно кожну із них. Це дуже важливо, адже у пазухах носа залишається чимало води, яка може потім витікати. Тому, якщо ви початківець, краще робіть цю процедуру за кілька годин перед виходом із дому. 
   Що нам дає це промивання? По-перше, таким чином ми видаляємо бруд і слиз, що підвищує захисні функції носових проходів. Це є профілактикою нежиті, грипу, алергії, кашлю.. Також це корисно для очей. Ви можете навіть відчути, як змінюється яскравість та фокусність картинки. Адже прочищаються не лише носові проходи, а і сльозові протоки, що автоматично впливає на зір. Також це дуже гарно допомагає при головних болях, шумах у вухах. Відновлюються функції смакових рецепторів. Налагоджується гормональний фон, через м'яку дію на гіпофіз.
   Регулярна практика балансує правий і лівий канали, що дає внутрішню рівновагу - адже наші два основні важелі сонячного і місячного принципів знаходяться у гармонії, що в свою чергу урівноважує нервову систему, дихання, кровообіг і навіть травлення і систему виділення.
   Як часто можна виконувати практику? Краще всього ранком і в вечорі - ранком це дасть змогу краще прокинутися, а у вечорі очиститися від смогу вулиць і налаштуватися на спокійний режим відновлення у сні. 
   Також є варіанти промивання носа молоком та маслом, однак, це вже історія для наступного посту.
   Вдалої практики!






21 березня Садхана на честь Весняного Рівнодення

   Цього четверга, 21 березня, святкуємо день Весняного Рівнодення особливою ранковою Садханою.
   На нашій планеті в цей час день буде рівним ночі. Саме в цей момент ніжна нога благодатної Весни остаточно ступає на Землю.
   Цього дня ми традиційно святкуємо пробудження природи спеціальною практикою, що дав нам Йогі Бхаджан для цього дня.
   Якщо ви вперше на такій події, то ось невеличкий інструктаж: візьміть із собою зручний одяг, бажано білого кольору, головний убір, питну воду, якщо у вас є, текст Джап Джи, також килимок за бажанням.  Можете прихопити солодощі для ранкового лангару. Вхід вільний.
   21 березня, 4.30 ранку, бул. Дружби Народів 17/5, оф. 13 та на Кіквідзе 9/12. 
   Якщо ж у вас не виходить долучитися до групової енергії, то обов'язково зробіть святкову ранкову практику дома і відсвяткуйте цей чудовий день! 



пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Інтенсив Кундаліні йоги "Місячна енергія в нашому тілі і навколо нас"


   17 березня 2013, неділя, 10.00 - 13.00 - семінар "Місячна енергія в нашому тілі і навколо нас". 
   Те, настільки ми залежимо від енергії Місяця у повній мірі ми часто навіть не усвідомлюємо. Адже Місяць (Чандра на санскриті) відповідає за наш ум і ум всього сущого, за почуття і відчуття. Також Чандра володіє всіма світовими водами, керує приливами і відливами. Він владика рослинного світу. Представляє жіночий принцип енергії - творення і зберігання. У нас самих Місяць (незалежно від того чоловік ви чи жінка) відповідає за інтуїцію, чуттєвість, співчутливість, душевність, наповненість любов'ю, здатністю цілити, поетичність, музику, мистецтво, материнство, плодючість в цілому,  дружні стосунки, сім'ю..
   Коли нам бракує таких якостей, то це може говорити про певне положення Місяця у нашому гороскопі. Однак є багато методів щоб налагодити стосунки із владикою Місяцем і транслювати через свій екран енергію любові, ніжності, краси і наповнення. 
   Саме для цього і створено цей семінар. Ми будемо через практики Кундаліні йоги охолоджувати наш гамірний ум, насичуватися нектаром всепроникаючої любові, турботою, підтримкою, зв'язуватися із материнським принципом Всесвіту і зрощувати на ниві свого серця прекрасні духмяні трави і плоди. 
   Тож 17 березня 2013, неділя, 10.00 - 13.00 - "Місячна енергія в нашому тілі і навколо нас"Клуб Богиня. Вартість 80 гривень.
   Із собою візьміть зручний одяг, питну воду, покривало для медитації, легкий йога-ланч за потребою і бажанням. Також можете взяти блокнот і ручку, будуть деякі рекомендації щодо "місячної дієти" та упайї (корисні дії, що ми можемо робити аби налагодити зв'язок).

  Про присутність обов'язково повідомте, адже дата та місце проведення можуть змінитися.
066 76 34 044 - Марина Куценко.