неділя, 21 березня 2010 р.

Йогі Бхаджан: приємно познайомитись!

   Харбаджан Сінгх Пурі, він же Сірі Сінг Сахіб, він же Йогі Бхаджан і Йогі Джі - це стовпова фігура у житті багатьох людей. Він приніс на Захід Кундаліні йогу і своє вчення. Він змінив уявлення про йогу. Він прийшов вчити вчителів, які вчать вчителів.
   Йогі Бхаджан майже наш сучасник - народився 26 серпня 1929 року в Пенджабі, на кордоні Пакистану й Індії. Його тато був лікарем, дуже шанованою людиною (сім'я була заможною, їй належала частина селища в передгір'ї Гімалаїв). Сам він став магістром економіки і навіть деякий час працював митним інспектором. 
   Ця біографія здається дивовижною. Адже більшість людей його рівня часто були з бідних сімей, і духовний шлях у них починався із якихось дивних містичних откровень. Тут ми бачимо цілком земну людину, котра мала успіх, лідерські якості (коли йому було 18, їхнє селище передали в кордони Пакистану, і він вивів всіх жителів,  до безпечного тоді Нью Делі; університетські противники з хокею та футболу,  прозвали його Китайською стіною за стійкість та непереможність).
    Власну практику йоги він розпочав ще в ранньому дитинстві. У цьому його підтримував дідусь, його перший Майстер. У домі діда часто бували садху, баба, мандрівні мудреці, паломники і святі люди. Маленький Харбхаджан вже у 8 років обрав свого Учителя - Сант Хазара Сінгха. Той же назвав його Майстром, коли Йогі Джі було лиш 16 років. 
   У 39 років, разом із сім'єю переїздить до Америки. Там починає викладати йогу. На перше його заняття ніхто не прийшов і він викладав пустому залові. Згодом круг нього з'явилося численне оточення. Кінець 60-х в Америці - це час дітей квітів, яким вже було затісно у пропонованій моделі світу. Вони шукали виходи у наркотиках. Більшість перших учнів Йогі Бхаджана були яскравими хіппі, яким він показав іншу дорогу до своєї душі. Його техніки позбавлення наркозалежності прижилися навіть у Росії (куди він їх привіз на початку 90-х років, вони діяли на рівні державних програм).
   Основна теза, з якою прийшов Йогі Джи закладена у назві його фундації 3HO (Healthy, Happy, Holy Organization) - кожна людина має право бути здоровою, щасливою і благословенною.Немає коментарів:

Дописати коментар