вівторок, 21 січня 2014 р.

26 січня: семінар Кундаліні йоги "Гнів: причини і трансформація"



   

   26 січня, неділя, 10.00 - 13.00 семінар Кундаліні йоги "Гнів: причини і трансформація". 
      (початок циклу семінарів "Емоції: зроби свого ворога другом",
   У кожного є вороги. Однак часто ми переносимо ворожість зовсім не на тих, хто того заслуговує. Згідно давнього йогічного вчення, у кожної людини є шість основних ворогів: кама (жада, хіть), кродха (гнів, агресія), лобха (жадібність), мада (гординя), моха (ілюзія), матсарья (заздрість). 
   Наш семінар буде повністю присвячений одній із найбільш руйнівних емоцій - гніву. Ми розберемо у першу чергу анатомію гніву: його походження, природу, наслідки для тонкого тіла. Згодом ми розглянемо, як у кожного індивідуально гнів еволюціонує через різні прояви (уразливість, злопам'ятство, придушення вираження, дратівливість, агресія), як це проявляється через психосоматику, які органи в першу чергу вражаються від цієї емоції. 
   Зрештою, ми використовуватимемо сильний і дієвий метод Кундаліні йоги, а саме крійї для трансформації гніву, пранааями, вправи.
Ознаки гніву на обличчі



   Отже, 26 січня, неділя, 10.00 - 13.00 семінар Кундаліні йоги "Гнів: причини і трансформація". Вул. Довженка, 3 (м. Шулявська)
   Форма: зручний одяг із натуральних тканин, покриття для голови. 
    Із собою можете взяти легкий йога-ланч із фруктів, горіхів та злаків. 
       Рекомендоване пожертвування: 120 гривень.
Про присутність повідомте заздалегідь, час та місце проведення можуть змінитися.
066 76 34 044
Марина Куценко

6 внутрішніх ворогів людини

   
Якщо подивитися на життя звичайної людини, то частіше за все воно складається із певної боротьби (із іншими людьми, обставинами життя, соціумом, родичами, стихіями...). Більшість цілком собою задоволені, а якщо щось і не подобається, то це стосується здебільшого зовнішності, і у цьому, знову ж таки винні будуть гени, або ті, хто людину ними наділив. Однак, ми копаємо глибше!:) Для людей, що впевнилися, що змінити у цьому світі можна лише себе стає очевидним, що всі вороги, війни, революції - це все розширена і винесена на зовнішній монітор боротьба із самим собою. 
   Згідно Вед ми маємо 6 основних внутрішніх ворогів, котрі живуть у нашій свідомості, і саме вони заслуговують розправи або хоча б виправної колонії. Одже це: кама (жада, хіть), кродха (гнів, агресія), лобха (жадібність), моха (ілюзія), мада (гординя), матсарья (заздрість). При чому жада, гнів і заздрість - це ті вороги, що приводять нас до найбільшої деградації. Ними практично неможливо управляти, натомість, вони, як господарі входять у наш ум і починають ним володіти. 
   По великому рахунку чому б і не жити із ними, якось же жили ми і раніше. Однак у кожного настає той момент у житті, коли розумієш, що всі зусилля марні і все немає ніякої ціни якщо немає йоги, зв'язку із Ним, Джерелом. Ці 6 ворогів, як 6 різним забарвлених скляних рам, що хоч і не приховують, що за ними є світло, однак відгороджують від нього, заплутуючи і віддаляючи від Цілі. 
   Вважається, що матір'ю цих ворогів є аханкара (хибне его), ототожнення себе із тимчасовим, матеріальним - тілом (а розширений егоїзм із родом, нацією, ідеєю..). Тобто проблема у тому, що душа забуває про себе і Джерело свого походження. Це подібно до того, коли актор Гамлета настільки входить у роль, що оплакує втрату свого батька і після спектаклю. 
  Отже, ототожнюючи себе із матерією, ми охоплюємося полум'ям ками - хтивості, жади. Це проявляється на рівні бажання чуттєвих насолод, які, як сказано у "Джап Джи" "не насичують голод стражденних", а тільки ще більше його розпалюють. І тоді вже у наш дім входить інший гість, який йде слідом за невдоволеною жідою - гнів. 
    Все почалося з того, що жива істота забула хто вона і почала хотіти того, що вдовольнить не її істинну потребу. Звісно, щастя із цього мало, тому очі наливаються червоним, отрута гніву розливається жилами і все єство палає від цього деструктивного вогню. Однак, якщо жада була вдоволена, то її апетит зростає і це приводить ще одного гостя у наш дім - жадібність. 
   Жаду порівнюють із вогнем, - скільки потрібно дров щоб його вдовольнити? Він може горіти вічно. Навіть у старості цей вогонь не вщухає, а палаючи, приносить ще більше страждань, через дряхлість тіла і бажання молодості. 
    Якщо людина звикла до життя із жадобою, то приходить ілюзія. Адже в стані постійної жадоби ми шукаємо як приглушити цю зяючу діру в свідомості і відходимо від істинних потреб душі. І у той момент, коли істинна ціль життя повністю забута, приходить гординя.
   Тому, навіть дуже таки приємно, що життя пручається давати всі бажані блага одразу, це наштовхує на роздуми, вивчення, пізнання. Так багато людей, котрі досягли матеріальних висот тішаться у обіймах мади (гордині), навіть не розуміючи, що це ворог, який прийшов за твоєю головою, хай навіть через солодкі подарунки. 
   Однак гординя приводить свою подружку заздрість. Вона бере руку людини, веде до вікна і показує, що у інших будинки ще вищі, машини ще кращі і все не так вже і добре, як до цього говорила гординя. І знову все по колу. Здається ці шестеро беруть людину і перекидаються нею, аж поки вона не скаже: "Все, здаюся!" або не загине під їхніми ногами. 
   Все це дуже скорочено і схематично, скоріше навіть ескізно, аби побачити сам механізм дії наших внутрішніх ворогів. Я часто зустрічаю дуже приємних і милих людей, котрі погоджуються, однак кажуть - А у мене немає заздрості, гордині чи там жадоби! Я їм вірю, вірніше, хотіла б вірити. Оскільки колись я теж так казала. Всі ці почуття мають свою еволюції, і якщо нас не бентежить заздрість на рівні одягу-взуття, то на рівні статусу вже може зворухнути наше серце, або на рівні таланту і навіть духовних здобутків...
   Як стверджують Веди, всі ми, обумовлені душі, наскрізь пронизані путами цих ворогів, яким самі ж таки створюємо всі умови у своєму серці. 
    В принципі, вихід є!:) Це і повторення Святого Імені, і щоденна робота над своєю свідомістю, для цього власне і починаємо цикл семінарів "Емоції: зроби свого ворога другом" (слідкуйте за оновленням).
       

вівторок, 7 січня 2014 р.

12 січня: семінар Кундаліні йоги "2014: йога-перезавантаження"

   12 січня, неділя, 10.00 - 13.00 семінар Кундаліні йоги "2014: йога перезавантаження". 

   На початку року найважливішим є вдалий його початок. Саме на початку нового циклу ми сіємо ті зерна, які згодом, проростуть, наберуться соків і приємно чи не дуже здивують нас своїми плодами. 
 Якнайкраще почати рік, маючи гарний план. Однак, часто трапляється так, що або ентузіазм переважає і ми наплановуємо більше, ніж можемо виконати, або ж прояви тамо-гуни, і ми занурюємося у солодке небуття вихідних..
    На семінарі ми використовуватимемо перевірені у своїй чіткості та дієвості практики Кундаліні йоги для  перезапуску, очищення від  ментальних шлаків і запуску нової програми, основаній на тонкій інтуїції, зваженості та гармонії. 
     Більшість із нас має доволі свободи щоб обирати краще життя!
   Отже, 12 січня, неділя, 10.00 - 13.00 семінар Кундаліні йоги "2014: йога перезавантаження". Вул. Довженка, 3 (м. Шулявська)
   Форма: зручний одяг із натуральних тканин, покриття для голови. 
    Із собою можете взяти легкий йога-ланч із фруктів, горіхів та злаків. 
       Рекомендоване пожертвування: 120 гривень.
Про присутність повідомте заздалегідь, час та місце проведення можуть змінитися.
066 76 34 044
Марина Куценко

Молоко: повітряне, бананове і фінікове...

   
Молоко - їжа богів, рідка релігія, сутність Всесвіту, прояв Любові... Та що там, аби не молоко наших мам і всіх цих альтруїстичних корівок, чим би ми були - біороботами, ракшасами, демонами? І думати не хочеться!:) Тож продовжуємо пити!
   Є чудові новини для тих, у кого навіть вночі молоко погано перетравлюється і є від нього певна тяжкість. Можна готувати "легке молоко". Я ще його називаю "повітряне". Готується воно дуже динамічно і не залишить байдужими ваших домашніх - вони всі вмить теж захочуть його пити разом із вами. Отже, доводите до кипіння молоко тричі (ну або хоча б раз), потім берете великі кружки і переливаєте із пустого в :) повне. Дуже захоплююче! Дехто рекомендує це робити тричі, дехто 7 разів, я, наприклад переливаю не менше 21 разу (ну цифра така магічна!) а то і можна дійти до містичного 108. Це створює таку піну, яку не зробить жоден блендер. Молоко насичується повітрям і взагалі стає схожим на кремову хмарку - смакота і користь.
   Звісно, не забудьте додати сюди спеції - ваніль (охолоджує і понижує всі доші), гвоздика (зменшує вату і капху, однак збільшує піту), кориця (краще додавати у ранкове молоко, оскільки бадьорить!:), кардамон (охолоджує, рекомендують приймати на ніч), куркума - із неї, пам'ятаєте ще готують Золоте молоко таке корисне для суглобів, можна використовувати для "вечірнього молока" людям всіх конституцій, шафран робить звичайне молоко - королівським і по якостям впливу на організму і по аромату й запаху.
   
   Крім цього дуже цінні йогічні рецепти від Йогі Бхаджана, Майстра Кундаліні йоги:
"Сезамово-імбирне молоко"
   Цей живильний напій благісний для нервової системи а також приносить відновлення для репродуктивної системи.
- 1\4 чашки насіння сезаму (кунжуту)
- 2 столові ложки крупно нарізаного імбиру (дуже свіжого! наскільки ви знайдете в магазині:)
- 350 грам молока
- 2 чайні ложки меду або кленового сиропу.
Все збити до густої піни. Приготуйте 2 чашки і пригостіть друга!
"Молоко халапеньйо"
   Цей напій для холодного сезону, на той час, коли до вас чи близьких підкрадається застуда та грип. Однак будете обережні - це гаряче! (так емоційно застерігає Йогі Джи у своїй книзі "Їжа для здоров'я та зцілення). Якщо ви вперше вирішили скуштувати його, то додайте мінімум перцю (а від себе додам, що це не для тих, у кого стихія вогню вийшла із рівноваги). Також Йогі Джи каже, що не буде так гаряче якщо ви будете пити через соломинку.
- 2-5 свіжих халапеньйо чилі (це мексиканський перець, у наших умовах це простий червоний)
- 250 грамів молока
Нарізати перець і змішати із молоком.
"Фінікове молоко"
   Це молоко дууже живильне, його же називають "молодильним" - воно дає енергію тілу і уму, підходить всім людям, особливо сприятливо під час одужання, важких навантаженнях, стресах, "пересушеному" організму.
- 250 грам молока
- 6 фініків
   Витягніть кісточки із фініків, поріжте половинками, кип'ятити на дуже маленькому вогнику, помішуючи. 
  І, зрештою, "Бананове молоко", воно взято не з тієї книжки, але теж дуже корисне. Особливо ранком і коли ви відчуваєте виснаженість та потребу у затишку, підтримці і розумінні - "Бананове молоко" ваш вірний товариш!:)
- склянка молока
- банан
   Додати м'якоть банана у гаряче молоко, збити у піну, можна додати спеції (кориця і ваніль доповнять смакову композицію). У книзі "Прабхупада: людина, святий, його життя, його спадщина" є цікавий епізод як Шріла Прабхупада випивав молоко, нарізуючи банан об край металевої чашки, так щоб шматочки падали прямо у гаряче молоко.  Дуже цікаво - варто спробувати!
    Смачного і корисного молочного банкету! 

Ведичне кіно та анімація

   
Серед нескінченних фільмів та анімаційних історій, котрі часом, здається, тільки затоксинюють розум, є істинно лікувальні у цьому сенсі представники. 
   Вважається, що людина так влаштована, що без стимулювання почуттів не може жити. Нам постійно потрібно переживати враження, насичувати своє життя хвилюваннями, так званим "позитивним стресом". А що робити якщо життя не дає таких хвилювань - віддавати свою сенсорику на поталу теле-чудиську? Ну не дуже це по-йогічному, хоча...
    Згідно ведичного знання, якщо людина оточила свій ум роздумами на трансцендентні теми, то він отримує свою порцію необхідної активності, однак із дуже важливими ростками Істини. Щось типу того, як ми піддурюємо своїх хатніх улюбленців, коли їм вкрай потрібно проковтнути якусь мікстуру. 
   Першим із таких фільмів, безперечно є "Махабхарата". Це давній розлогий епос, у якому є і щастя, і сльози, і любов, і дружба, і зради, і (чого тільки там немає?!). Вважається скарбницею мудрості. Адже давні мудреці спеціально передавали істину, ніби "зашитою" у цікаві історії, котрі, звісна річ, мали місце бути. Вважається, від читання, переказу, перегляду історій Махабхарати" серце очищується, розум отримує силу, ум вказівку до дії, а самі почуття втрачають інтерес до тлінного. 
    Прекрасна 94-х серійна екранізація Махабхарати 1988 року Раві Чопри. Фільм, яким насолоджується Серце і отримують настанови ум і розум.
     Також є прекрасна версія Махабхарати 2013 року. Болівудський шик, яскраві костюми, актори, ефекти... Тим не менше, дуже глибокий зміст збережено. Є лише близько 20 серій перекладених на російську мову. Що цікаво, серіал вийшов у жовтні 2013 року в Індії і повного перекладу немає навіть англійською. Група ентузіастів-перекладачів Майя Ом і Абхінанди даса, озвучування Яшодарані*. 

   І,звичайно, нееповторна класика жанру - "Рамаяна", фільм 1961 року  "Сампурна Рамаяна".
   Із сучасних ведичних серіалів - "Бог Богів Махадев" - про Господа Шиву та компанію - картинка соковита, сюжет цікавий, персонажі - божественні.


     Трилогія мультфільмів про Ігри маленького Крішни у Вріндавані а також мульт-історія про Ганешу подано у сучасному стилі, дуже подобається, як дітям, так і дорослим. Про фільм "Вішну-пурана" вже йшла мова раніше. 
   Із мультфільмів не можна обійти повз "Повернення Ханумана", "Дешаватара", "Рамаяну".
   
    Із жіночої серії, це безперечно історія про благочестиву Савітрі, про яку вже йшла мова в цьому блозі.
   Також (не для слабких!:) "Весілля Туласі", особливо натхненно у періоди сімейних складнощів.



   Ще є один дивовижний жіночий фільм "Джай Сантоши Маа", про дочку Шрі Ганеши Сантоши. Хоча особливі смарта-брамани стверджують, що вона не зовсім у ведичній традиції, однак її роль від цього не може применшитися, адже саме її ім'я Сантоші Ма означає "вдоволеність" (Ма - мати), вона допомагає жінкам, особливо обтяженим життям сучасності. Фільм цікавий, красивий насичений, єдина його вада - він на хінді і мені не вдалося знайти переклад, однак після майже ста серій "Махабхарати", "Вішну-пурани" та інших, багато чого можна зрозуміти:).
   Фільми про святих:
"Святий Г'янешвар" - історія "дітей саньясі", їхніх поневірянь та радостей, історія очищення сердець і дороги до святості. 
"Святий Тукарам", фільм 1936 року, який після першого ж перегляду залишається улюбленцем у серці назавжди. Цей фільм про особливу дживу, котра своїм смиренням, щирістю та любов'ю топила камінь. Успіх фільму був нечуваним, він навіть зайняв призове місце на 5-му Венеціанському фестивалі. 
"Нілачала Махапрабху" - фільм 1959 року про Господа Чайтанью.
"Туласі дас" - поетична історія святого, що пройшов свій особливий шлях, принісши людям чисту поезію бхакті зрозумілою їм простою мовою. 
"Харідас Тхакур" - дуже сонячна атмосфера про святого, що проходить через всі випробування із осяйною посмішкою Любові.
"Дхрува Махарадж" - історія про царевича Дхруву, котрий є символом цілеспрямованості і духовної сили.
Із християнських "Мати Тереза" Та "Святий Франциск".
Також, якщо хтось знає про інші натхненні фільми - додавайте!:) 
Усвідомленого перегляду і чудових свят! 

    



*Для тих, хто прив'язався до фільму і хоче прискорити процес його озвучки або просто висловити вдячність є фонд підтримки (ПриватБанк 5168 7553 5132 7974 - Ткачова Олена Іванівна).