середа, 28 березня 2012 р.

Йогічна гідротерапія ішнаан

В цьому блозі вже були пости про ішнаан – особливу йогічну гідротерапію. Весна – саме час надихнутися на її регулярне виконання.
Перш за все ішнаан - це не просто обливання холодною водою. Це особлива техніка, яка дає тілу змогу використовувати власні ресурси для зцілення. 
Власне сама техніка дуже проста. Робити слід вранці після очищення ротової порожнини. Перед практикою гарно помасажуйте тіло бажано із маслом, що вам підходить, якщо ви мерзнете - зробіть рухи для розігріву (також можна перед цим випити гарячого молока або чаю
Починайте поливати холодною водою кінцівки. Стегна мають опинитися під струменем через деякий час (оскільки від шоку холоду може порушитися кальцій-магнієвий баланс; це стосується і статевих органів). Поступово все тіло (крім голови) буде покрите холодною водою. У цей момент капіляри максимально розкриваються і всі накопичені відходи обміну речовин вимиваються із посиленим потоком крові. Після першого обливання рекомендують розтерти все тіло до червоного руками або природною губкою. Це робиться для того щоб кров назад повернулася до внутрішніх органів, звідки вона під впливом холоду відлинула. Після цього рекомендується ще раз пройтися по тілу водою (холод вже майже не відчувається). Потім гарно закутайтеся кількома теплими рушниками і гарно розітріть досуха все тіло. Вдягніться в щось тепле і приємне і саме в цей момент ви відчуєте, що ранок і життя дійсно прекрасні! (Це кажу вам я, людина, що з дитячих років страждала на фобію холодної води:)
Йогі Джи казав, що цю техніку використовували з древніх часів, тільки тоді людям треба було ставити високо ємності для води і будувати щось типу літнього душа. Тепер, дякуючи цивілізації, ми маємо все необхідне для ішнаану. Справа тільки за бажанням це виконувати. Для більшого натхнення розкажу ще трішки про ефекти: це дає здоров'я ендокринній системі, кращий кровообіг, молодість і здорову біохімію крові, сяйво і красу.
Дехто рекомендує приймати таку процедуру 12-15 хвилин, дехто кілька хвилин. Коли довго стоїш під струменем холодної води вона вже не здається холодною і є небезпека втрати відчуття часу. Тому підходьте до цього процесу відповідально та усвідомлено. Перший час, коли вода здаватиметься катастрофічно холодною, можна співати мантру. Мені подобається Вахе Гуру - вона і коротка і допомагає диханню бути рівномірним, адже від холоду так хочеться завмерти і не дихати. Потім може захотітися співати щось довше і веселе. Слухайте свою душу і тіло!
Однак повний ішнаан не рекомендується робити вагітним  і жінкам під час особливих днів, коли у вас висока температура, ревматизм і захворювання серця. Все ж можна робити часткову гідротерапію, діючи на певні ділянки тіла:
- якщо направити струмінь води на область під нижньою губою на 10-15 хвилин, то свідомість проясниться, а ум очиститься;
- якщо потік направити між верхньою губою і бровами - прийде прилив енергії;
- якщо на лоб - може захотітися дуже спати;
- якщо масувати холодною водою плечі - можна зцілити шлунок;
- зап'ястя відповідають за печінку, а кінчики пальців за мозок.
І ще одне слово за ішнаан. Стверджують, що навіть якщо ми часами виконуватимемо виснажливі вправи, то вони так не зможуть стимулювати "душу" наших клітин, як ця процедура. І ще одне - якщо ми своїм тілом можемо перемогти холод води, то можемо вигнати холод із свого життя.
Тож давайте із завтрашнього ранку вже це і перевіримо!:)


Святкові Садхани 31 березня та 1 квітня


Гуру Ангад

   Цими вихідними на нас чекають дві святкові Садхани: у суботу, 31 березня на честь дня народження Гуру Ангада (другого сикхського Гуру) та неділю, 1 квітня на честь дня народження Гуру Тегх Бахадура (дев'ятого сикхського Гуру).
Обидві події відбудуться в Центрі духовного розвитку Сат Нам о 4.30 ранку (Кіквідзе 9\12).
   Гуру Ангад (Лахна) вважається втіленням скромності і смирення. Він був улюбленим учнем першого сикхського Гуру Нанака. 31 березня ми святкуватимемо день смирення і духовної відданості, якості, якими Гуру Ангад володів у досконалості.
Гуру Тегх Бахадур
Гуру Тегх Бахадур – великий святий воїн, що своїми життям і смертю надихає людство й нині силою віри, мужністю та всеосяжною любов’ю. 1 квітня ми святкуватимемо його день народження а з цим і прагнутимемо до кращих якостей проявлених через Гуру.
Із собою рекомендовано мати питну воду, покривало для медитації, можете за бажанням взяти свій килимок (загальні є в залі) і солодощі для святкового лангару.
Сат Нам!
Радо на всіх чекаємо!

День Брахми



Щоб краще зрозуміти природу нашої матеріально невічності можна розглянути один факт, що між іншим описаний у Книзі рекордів Гіннеса як найбільша одиниця часу. Це кальпа – день Брахми.
Брахмою називають вищого півбога із Тримурті – Брахма, Вішну і Шива. За древніми ведичними писаннями Вішну (Вишній) – і є верховний Господь, що творить, Брахма – підтримує це творіння, а Шива руйнує. Інші півбоги – то руки і ноги Господа, або так би мовити менеджери середньої ланки (вони відповідають за природні умови та інші моменти у Всесвіті), якими опікується Брахма-керівник, який в свою чергу діє від Верховної Істини.
Кажуть, що Брахмою може стати будь-яка душа, котра забажає цього і робитиме достатньою зречень і матиме достатньо благочестя. Нинішній Брама вже має 51 рік, а живе він щоразу по 100 років.
День Брахми (кальпа) складається із 1000 Махаюг (4,32 млрд земних років), а ніч дорівнює дню. Його доба = 8,64 млрд наших років. Місяць складається із 30 таких діб і триває 259,2 млрд років. Рік має 12 місяців – це 311 трил 40 млрд років на Землі (потів все руйнується, весь Космос входить знову у тіло Махавішну і закінчує своє існування, згодом божественна ліла (гра) знову  продовжується.
Ми згадували термін Махаюга. Що це? Махаюга складається із 4 юг (ніби вселенські пори року – весна, літо, осінь зима):
-  Сатья-юги (Золотого часу, триває 1 728 000 років), знаменується тим, що Істина відкрита повністю. Люди в цей час жили близько 100 тисяч років;
-  Трета-юга (Срібний час, триває 1 296 000 років), Істина відкрита на 2/3. Люди жили по 10 тисяч років;
-  Двапара-югу (Мідний час, триває 864 000 років) Істина відкрита наполовину. Люди жили близько тисячі років (згадки про довгожителів із Старого Заповіту, що жили 800, 600 років якраз про це, оскільки він складався наприкінці останньої Двапараюги)
-  Калі-юга (Залізний час, триває 432 000 років) Істина відкрита на 1/3. Нині пройшло близько 5 тисяч останньої Калі-юги (можете порахувати ще як немало залишилося:). Люди живуть близько 100 років (хоча це трапляється, як ми бачимо вкрай рідко).
Всі ці цифри доволі точно вказані у давніх писаннях, перечитуючи їх відчуваєш щось, на зразок оторопіння мурашки від того, що листочок впав із гілки, яка на стовбурі он того гігантського дерева. Переміщаючись ним бачиш тільки кляті ямки та горбки, а відійти на хвилю – то це ж кора!
В принципі, можна сказати, що малій комасі воно й ні до чого, але ж придивіться до неї, усвідомлена цього знання вона вже геть не та мурашина і життя її починає окреслюватися новими обрисами і напрямок із хаотичного теж набуває чіткої векторності.



Час і медитація


   Більшість студентів, що практикують Кундаліні йогу тривалий час помітили, що їм уже замало стандартного часу, що відведено для медитативної практики на загальних класах. Багато хто вже спробував досвід більш тривалих медитацій на  Мантра-клубі, хтось на ранкових Садханах, а дехто навіть був на семінарі Йоги Білої Тантри.
Ось що говорить наука йоги про час медитації та ефекти від цього:
- 3 хвилини медитації діє на електромагнітне поле, циркуляцію і стабільність потоку крові;
- 11 хвилин у медитативній практиці починають змінювати наші нервову та ендокринну системи;
- 22 хвилини практики – балансує всі три ума і вони починають працювати разом;
- 31-хвилинна медитація дозволяє залозам, диханню і концентрації діяти на клітини і ритми організму. Вона дає духу медитації впливати на 3 гуни, 31 таттву (першоелементи) і всі шари проекції ума;
- 62 хвилини змінює сіру рідину головного мозку. Відбувається інтеграція;
- 2,5 годинна медитація змінює психіку і її взаємозв'язки із оточуючим магнітним полем, так що пісвідомий ум надійно утримується у новому патерні оточуючим вселенським умом.
   Однак, більшість із нас також помітила, що ефекти ці від одноразової практики нетривалі. Тому щоб закріпити цей досвід слід практикувати щодня. Тут теж є своя містична нумерологія:
- 40 днів щоденної безперервної практики дає зміну звички;
- 90 днів - утверджує цю звичку в нас;
- 120 днів практики робить нову звичку нами;
- через 1000 днів практики ми стаємо майстрами нової звички. 
   Ось так. Вдалої всім практики!



Мантра-клуб


  Манра-клуб – це проект, що зявився для наших студентів аби вони мали змогу отримати досвід тривалих медитацій. Щоразу закінчуючи заняття ми робимо певну медитативну практику. Однак, зважаючи на загальний формат класів, це триває зазвичай, від 3 до 11 хвилин. Для всіх готових і охочих для більш тривалих медитацій і створено Мантра-клуб (заняття проходять по неділях раз на 2-3 тижні). Час проведення уточнюйте або слідкуйте за розкладом.
   Частіше за все ми виконуємо одну із медитацій Кундаліні йоги протягом 31-62 хвилин. Час доволі тривалий для початківців, тому рекомендується взяти із собою плед, подушечку для більш зручного сидіння. Також рекомендовано мати із собою питну воду і покриття для голови.

вівторок, 27 березня 2012 р.

Три гуни матеріальної природи


 З ведичних джерел ми знаємо про так званий матеріальний та духовний (трансцендентний) світи. Вважається, що останній і є істинним, а перший – його відображенням, створеним із милості Всевишнього аби задовольнити ті душі, що забажали реалізовуватися окремо. Для цього власне і створено так багато форм життя, планет, умов аби допомогти кожній обумовленій душі повернутися додому.
Сам матеріальний світ сплетений із особливих волокон, як килим. Три основні види пряжі – це три гуни (канати, мотузки) – сатва (благість, добро), раджас (пристрасть), тамас (невігластво, інертність). Все, що не є в нашому світі забарвлене цими гунами. Також існує поділ на сатвічну сатву, раджастичну сатву, тамасичну сатву і так далі. Тобто, у нашого килима не просто три кольори, а багато відтінків і навіть інтенсивності забарвлення.
Слід розуміти, що не тільки наша планета є матеріальною. Навіть райські і нижні планети, де проживають створіння відмінної від нас форми – півбоги, змії-наги тощо, теж матеріальні. Навіть Брахма, найвища істота, теж має матеріальне тіло і щойно пройде його 100 років життя як він залишить його. Що ж нематеріальне у цьому нашому світі? Душа. Яка і прагне повернутися у нематеріальну обитель.
Однак цю подорож їй інколи прикрашають, допомагаючи а часом і ускладнюють гуни матеріальної природи.
Все, що нас оточуєє під їхнім впливом. Навіть якщо подивитися на день – то ранок – це благість, день – пристрасть, а вечір і ніч – невігластво. Їжа, одяг, розмови, стосунки, навчання, робота саме життя теж під цим впливом.
Часто кажуть, що насправді існує тільки благість і невігластво. Однак вони інертні по своїй природі. Якщо людина в блаженстві, то вона часто бездіяльна зовні. Так само якщо людина занурилася у тама гуну, у погані звички, погану компанію і взагалі не бачить вже різниці між світлим і темним їй так само тяжко з цього виплутатися. Для цього і є раджас – це дає енергію. Однак рух можливий у обох напрямках. Тож навіть протягом дня ми так часто перебігаємо із одного стану в інший, що вже під вечір маємо доволі таки строкатий килимок зітканий із свої поступків, думок та проекцій.
Що ж робити? Для початку просто спостерігати і усвідомлювати, згодом у багатьох виходить плести чудові квітучі сатвічні візерунки, а ще згодом навіть ця потреба може відпасти. А поки опановуємо технікам і практикуємо усвідомлено, знаючи і люблячи.

понеділок, 19 березня 2012 р.

21 березня - особлива Садхана на честь весняного рівнодення

   Цієї середи, 21 березня 2012 року, Земля звідчуватиме особливу рівновагу - день і ніч триватимуть однаково довго. Пройти крізь цю тонку часову грань весняного Рівнодення, нам допоможе особлива Садхана, яку Майстер Кундаліні йоги, Йогі Бхаджан, залишив своїм учням щоб ми стійко пройшли крізь міжсезоння, з оновленими силами, відкрили доступ до наших нескінченних творчих ресурсів та життєвої енергії, щоб ми могли радісно й натхненно трудитися і творити і відчувати від цього істинний зв'язок із Джерелом.
   Зустрічаємося о 4.30 ранку в Центрі духовного розвитку Сат Нам (Кіквідзе 9/12).
 Практика безкоштовна, пожертви на користь простору вітаються.
   Чекаємо на всіх із весняним настроєм і щирим бажанням до оновлення!:) 
   


понеділок, 12 березня 2012 р.

Організаційні зміни

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРУПИ В ЦЕНТРІ САТ НАМ:
   Ми відправляємося на тимчасові канікули. Однак не сумуйте! Ви можете продовжувати займатися в цьому ж таки Центрі у інших інструкторів, або ж приходити в інші групи (на Пушкінську та Толстого).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРУПИ НА ПУШКІНСЬКІЙ:
   Заняття із вівторків переносяться на четверги (із 22 березня). Початок класу - 11.30.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

МАНТРА-КЛУБ У САТ-НАМІ
тепер відбуватиметься регулярніше, слідкуйте за новинами! 

Мантра-клуб: 18 березня медитація "Дотик Майстра"

   Кожен із нас потребує Істинного Керівництва. Це Керівництво дехто із нас називає внутрішнім голосом, шепотом ангелів, настановами Наддуші, шостим почуттям, інсайтом, внутрішнім знанням.. Як би ми це не називали є завжди щось більше за нас самих, що нас безмежно любить і хоче прорватися в ефір наших думок аби підказати коротший і найбільш приянятний саме для нас шлях до Істини (Бога, Любові, Космічної свідомості - оберіть, що вам подобається більше).
   Медитація "Дотик Майстра" дає неперевершений досвід зв'язку, глибшого розуміння своєї суті, дає пізнати солодкість від взаємодії із трансцендентним, вводить у стан шуньї і сповнює розумінням що є зараз для кожного із нас істинним. Це і є "Дотик Майстра". 
   Годинна практика цієї медитації відбудеться в неділю, 18 березня у просторі Центру духовного розвитку Сат Нам. Початок: 18:00. Вартість: 30 гривень.

пʼятниця, 2 березня 2012 р.

СоПуркх - сила молитви благородної жінки

   Скоро наближається 8-ме березня. Як би хто не ставився до ідейності та комерційності цього свята всі відчувають, що день стає довшим, тепло неминуче повертається, хочеться жити, радіти і ще більше любити. 
   Частіше за все в ці дні роблять щось приємне для жінок. Однак кожна із нас знає, що давати це так по-жіночному, в цьому більше радості, краси і щастя. Тим більше, що із насінини завжди виростає щось набагато більше!:)
   Пропоную всім любим жінкам і дівчатам чудову практику (яку багато із нас вже хто спробував). СоПуркх - це священний текст створений Гуру Рам Дасом, Четвертим Сикхським Гуру. Йогі Бхаджан давав цей шабд як особливу садхану для жінок. Щоденна практика повторення цього священного тексту (11 разів, практикувати слід із прямою спиною, бажано покрити голову, чітко і сконцентровано промовляти звуки, ментально можна тримати образ чоловіка, брата, сина, коханого, батька (до трьох чоловік)) возвишає чоловіків в оточенні жінки, дає їм підтримку для проявлення свого повного потенціалу.  
   Сказано, що практика СоПурк протягом 40 днів підряд (практику не можна переривати, інакше слід починати знову) на фізичному рівні проявляє Бога перед очима жінки в образі чоловіка (також щоб отримати більш глибокий досвід можна практикувати 90, 120 днів; я особисто знаю людей, котрі не припиняють практикувати ніколи).
   Ця медитативна практика здатна покращити стосунки, розірвати ті, що були не істинними, звільнити від надмірних прив'язаностей, зрозуміти природу свого анімусу, примирити своє жіноче і чоловіче єство тощо.
   Є ціла світова громада жінок, що практикує СоПуркх, можете до них приєднатися.  
Тут ви можете завантажити російську транслітерезацію тексту.Прослухати текст у виконанні Нірінджан Каур на гурмукхі можна тут

"Жінка надає форму часу, простору і чоловіку: чоловіку завтрашнього дня - дитині; чоловіку сьогоднішнього дня - чоловіку; чоловікам вчорашнього дня - предкам. Все суспільство, в теорії в реальності, основане на жінці"
Йогі Бхаджан

   Відчувайте особливу божественну радість від втілення у жіночому тілі і нескінченних потоків Любові, Блаженства, Краси і Щастя у ваших Серцях!!
Сат Нам!

Мізинець і спілкування

   Багато із нас знає, що Йогі Джи, Майстер Кундаліні йоги дав нам дуже багато маленьких прийомчиків. Один із них описаний прямо тут.
   Якщо ви час від часу відчуваєте труднощі у спілкуванні а на вас чекає якась зустріч, презентація чи просто перше побачення робіть наступну річ: тисніть подушечкою великого пальця на ніготь мізинця близько хвилини (це можна робити під столом, ніхто не довідається про ваш секрет). Потім просто доторкніться подушечками цих пальців. Це задіє ту частину вашого мозку, що відповідає за комунікацію (насправді це актвна і пасивна форми будхі мудри), адже мізинець - це палець Меркурія, тієї частини Абсолюту, що діє нам зв'язок, дар спілкування, силу словам, вміння проникати і осягати суть. 



Розклад на свята

   7 березня, в групі на Кіквідзе не буде заняття. Всі решта у звичному режимі.
Сат Нам!

   Всіх із святом Весни, Жіночності, Краси і Кохання!!:)

Пам’ятка для тих, хто щойно почав практикувати кундаліні йогу


   Цей матеріал буде корисним тим, хто щойно приєднався до практики. 


Структура класу: заняття складається із розігріву, основного комплексу та медитації.

Одяг: будь-який зручний одяг, що дає вам вільно рухатися (бажано з натуральних тканин та вільного крою). Також краще займатися без прикрас, щоб запобігти можливому дискомфорту при виконанні вправ. Заняття проходять босоніж (можна але не бажано займатися в шкарпетках).

Що бажано з собою мати на занятті: легкий плед або широкий шарф – щоб зберегти комфортну для тіла температуру під час релаксації, пляшечку з негазованою водою (протягом заняття рекомендується пити воду маленькими ковтками). 

Для жінок: під час жіночих днів, особливо у піковій фазі активності, не виконуйте перевернуті пози і вправи на прес, кореневий замок та дихання вогню, оскільки це може спровокувати активність виділення (однак, якщо ви відчуваєте необхідність у їх виконанні, то можете робити перелічені практики, однак з меншою інтенсивністю). У період вагітності необхідно змінити заняття у загальних класах на спеціальну йогу для вагітних.

Їжа: до заняття не рекомендовано вживати їжу за 2-3 години.

Протипоказання: гіпертонічна хвороба, епілепсія, вроджений порок серця, Жовчокам'яна хвороба, алкогольні чи наркотичні сп’яніння, період прийняття транквілізаторів, антидепресантів, психотропних препаратів тощо.

Приємної та ефективної вам практики!