четвер, 22 липня 2010 р.

Вішудха чакра

   Вішудха, або горлова чакра – це п’ятий із основних енергетичних центрів тіла. Відповідно, знаходиться він у зоні горла, під яремною впадиною. Колір вібрацій цього центру – блакитний. Відповідає за енергію самовираження, основний принцип – укріплення життя, стихія – ефір. У фізичному тілі відповідає за щитовидну та пара щитовидну залози, також вуха, слух, голосові зв’язки, шию.
    Сама назва дослівно перекладається із санскриту, як сповнена чистоти. Даний центр відповідає за спілкування, натхнення та вираження себе як особистості. Саме цей центр є таким собі зв’язним між нижніми та коронною чакрою. Саме через неї ми транслюємо свою проекцію.
   Від взаємодії вішудхи із свадхістаною народжуються прекрасні вірші, музика, картини, танці..
Однак крім іншого цей центр відповідає за вміння слухати, за можливість в іншому почути себе і себе в іншому.
   Якщо чакра в дисгармонічному стані, то людині важко себе виражати, людина не чує себе, мови свого тіла. Також людині важко досягнути єдності емоцій, логіки та думок (людина може літати, вести внутрішній діалог із іншими, який ніколи не озвучує на ділі). Це веде до низької самооцінки і самокритики. Трапляється, що дисгармонія вішудхи проявляється в невиразній мові, туманних фразах, говорять дуже голосно (ніби самі себе не чують), заїкаються, інколи навпаки проявляється надмірна балакучість.
   Коли ж чакра розкрита і збалансована, людина чітко і вільно виражає свою позицію. Вміння слухати, ловити суть сказаного – ознаки пропрацьовано вішудхи. Горлова чакра дає можливість відчути радість вираження у всіх проявах, дає відчуття глибини і різноманітності Всесвіту та здатність почути свій внутрішній особливий звук й вплести його у Симфонію Нескінченного.
   Головне ж це усвідомлення, що «Спілкування – не для емоцій чи почуттів. Воно також не для обговорення погоди. Спілкування – це мистецтво за допомогою якого ви зможете очистити своє життя від сміття» (с) Йогі Бхаджан.

Немає коментарів:

Дописати коментар